>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Jak skutecznie wyczyścić kominek?

Jak skutecznie wyczyścić kominek?

Zaniedbany i brudny kominek poza tym, że nie wygląda ładnie i często szpeci nasze wnętrze to stwarza ogromne zagrożenie. Właściwe profesjonalne czyszczenie kominka polega na odpowiedniej pielęgnacji szyby, popielnika i wkładu kominkowego. Oczywiście musimy również zadbać o porządek wokół kominka, czyli wyczyścić panele podłogowe o listwach przypodłogowych nie wspominając. Jeżeli kominek mamy wyłożony kamieniem dekoracyjnym to czeka nas dodatkowa praca. Zdecydowanie jednak najczęściej w kominku czyścimy szybę.

Czyszczenie szyby w kominku

Szyba notorycznie brudzi się głównie od sadzy, która osadza się wewnątrz kominka a na szybie tworzą się czarne smugi albo nawet paskudne czarne plamy, które bardzo mocno wtapiają się w szybę co sprawia, że jej wyczyszczenie nie jest wcale takie proste, ponieważ jest tłusta i odporna na większość detergentów. Jak usunąć paskudne czarne smugi i plamy?

Niewielkie zabrudzenia można usunąć zwykłym płynem do mycia naczyń. Trochę płynu nanosimy na wilgotną (zanurzoną w ciepłej wodzie i wyciśniętą z jej nadmiaru) ściereczkę i wycieramy nią szybę kominkową. Czyszczenie kończymy polerując szybę starymi, zwykłymi ręcznikami papierowymi.

Do bardzo zabrudzonej szyby stosujemy już specjalne detergenty do czyszczenia szyb kominkowych, płyny albo pianki. Pryskamy nimi szybę, a potem ścieramy miękką i wilgotną szmatką. Niekiedy na szybie pojawiają się mocne, czarne plamy, których nie można usunąć preparatem. Wówczas można spróbować delikatnie usunąć je odpowiednim skrobakiem (do płyt ceramicznych, kuchenek itp.). Jeśli plamy z sadzy pojawią się na podłodze drewnianej należy ostrożnie zmyć plamę, nie używając absolutnie skrobaków czy też szpachelek.

Domowym, chociaż nie za szybkim sposobem, na czyszczenie szyby kominkowej jest czyszczenie jej popiołem. Popiół nie może jednak zawierać żadnych twardych grudek, ani innych rzeczy, które mogłyby porysować, czy trwale uszkodzić szybę. Popiół mieszamy w niewielkiej ilości wody, aż powstanie papka, którą nakładamy na ściereczkę i czyścimy nią szybę.

Mieszanka octu i amoniaku

Kolejny sprawdzony sposób polega na sporządzeniu mieszanki składającej się z 1 litra ciepłej wody zmieszanej z połową szklanki zwykłego octu i jedną łyżeczką amoniaku. Przygotowany w ten sposób preparat nanosimy na miękką ściereczkę i wycieramy nią szybę, a na końcu „suszymy” szybę wycierając ją suchą i miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Czyszczenie wnętrza wkładu kominkowego

Żeliwne wnętrze wkładu kominkowego czyścimy innymi preparatami niż szybę. Doskonale nadają się do tego wszelkie oleje roślinne, które natłuszczają powierzchnię i doprowadzają do tego, że osad jest w stanie się odkleić.

Niezależnie od tego jak często sami czyścimy swój kominek, to przynajmniej raz w roku, powinniśmy korzystać z usług kominiarza, który sprawdzi przewód kominkowy, abyśmy mogli czuć się bezpieczni w swoim wnętrzu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do