>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Wybieramy panele podłogowe

Wybieramy panele podłogowe

Wydaje się, że kupno i wybór paneli to bardzo prosta rzecz. Nic bardziej mylnego. Na rynku wiele firm poleca swoje produkty, dlatego przed udaniem się na zakupy warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli podłogowych.

Kolor paneli podłogowych

Na początku należy się zastanowić jaki kolor paneli podłogowych będzie pasował do wnętrza (koloru ścian, mebli a nawet drzwi) oraz będzie odpowiadał naszym upodobaniom. Jeżeli określimy już kolor paneli warto zastanowić się nad wybraniem odpowiedniego wzoru, bo w tym kontekście wybór jest całkiem spory. I tak np.: możemy wybrać panele o wzorze jednej deski (np.: Panele podłogowe Egger Dąb Morganit), strukturze synchronicznej czy o wzorze klepki (panele podłogowe Kronopol Dąb Bursztynowy). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie podłogi Wicanders. Są to nowatorskie rozwiązania podłogi panelowej z zastosowaniem technologii Corktech. Materiał z którego panele podłogowe są wykonywane jest wodoodporny, stabilny i przede wszystkim elastyczny. Gwarantuje komfort dzięki zastosowaniu korka.

Klasa ścieralności

Kolejnym bardzo ważnym elementem, którym powinniśmy się kierować przy wyborze podłogi jest klasa ścieralności i klasa używalności. Wyróżniamy pięć klas ścieralności. Zostały one oznaczone symbolami AC1, AC2, AC3, AC4 oraz AC5. Panele podłogowe z klasami ścieralności AC1, AC2 oraz AC3 najczęściej wykorzystuje się w domach prywatnych, z kolei panele z klasami AC4 i AC5 w budynkach użyteczności publicznej.

Klasa używalności

Klasa używalności określa jaki poziom natężenia ruchu będzie odpowiedni dla danych paneli podłogowych.

Zostało wprowadzonych sześć klas używalności: 21, 22, 23, 31, 32 oraz 33. Pierwsza liczba w tych oznaczeniach, a więc 2 lub 3 określa rodzaj budynków w jakich dane panele powinny zostać wykorzystane – 2 dla budynków prywatnych i 3 dla budynków publicznych. Z kolei druga z cyfr – 1,2 lub 3 określa poziom natężenia ruchu odpowiedni dla danych paneli podłogowych. Panele klasy 21 najlepiej ułożyć w pomieszczeniach typu sypialnia, klasy 22 w salonie, pokoju gościnnym, łazience, a klasy 23 w kuchni czy też korytarzu.

A co z panelami drewnianymi?

Jeżeli decydujmy się na panele drewniane, warto wziąć pod uwagę ich twardość. Najtwardsze i najbardziej wytrzymałe są panele zrobione z drewna wenge, irokko, merbau, jatoba. Nieco mniej twardsze będą panele z klonu, gruszy, wiązu lub jaworu. Wytrzymałość paneli drewnianych zależy także od jakości oraz ilości warstw lakieru.

Należy pamiętać, że panele podłogowe są łatwe w utrzymaniu czystości a połączone z odpowiednio dobranym dywanem potrafią zmienić nasze mieszkania i sprawić, że będą wyglądały świeżo, estetycznie i niepowtarzalnie.

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do