>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Podłogi drewniane / Podłogi drewniane - sposoby ich zabezpieczenia

Podłogi drewniane - sposoby ich zabezpieczenia

Aby podłoga drewniana prezentowała się niezwykle okazale trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Kiedy pokryjemy ją odpowiednim preparatem będzie służyła nam przez długie lata.

Środki impregnujące

Drewno na podłodze wymaga procesu wykończenia. Dzięki środkom impregnującym możemy zmniejszyć naturalną nasiąkliwość tego surowca, uodpornić go na działanie promieni słonecznych, które mają niekorzystny dla niego wpływ oraz spowodować, że zanieczyszczenia nie będą wnikały głęboko w jego strukturę. Zabezpieczona podłoga drewniana jest łatwiejsza do sprzątania, może mieć intensywniejszy kolor, który akurat najbardziej pasuje nam do wnętrza.

 

 

Jak zmienić kolor podłogi drewnianej?

Jeśli chcemy zmienić kolor podłogi stosujemy zazwyczaj bejce. Ma ona także funkcję konserwującą drewno. Bejce wnikają w drewno nadając mu barwę bez tworzenia powłoki na jego wierzchu, dzięki czemu rysunek słojów pozostaje widoczny. Im więcej warstw bejcy nanosimy na powierzchnię, tym ciemniejszy efekt uzyskujemy. Po zakończeniu prac i przeschnięciu należy podłogę drewnianą polakierować, by zmniejszyć podatność na zabrudzenia oraz nasiąkliwość. Żeby zmienić kolor podłogi drewnianej możemy ją również pomalować. Farby w przeciwieństwie do bejc pokrywają powierzchnię kryjącą powłoką, prawie całkowicie maskując naturalny rysunek desek. Dzielimy je na wodorozcieńczalne oraz rozpuszczalnikowe. Pierwsze są mniej szkodliwe, ale równocześnie mniej trwałe. Mogą dawać efekt połysku (będą trwalsze w tej wersji), matu lub półmatu. Często wykorzystuje się je do poprawy kolorytu oraz zamaskowania niedoskonałości drewna. Większość farb przed nałożeniem wymaga podkładu.

W jaki sposób utwardzić drewno?

Aby drewno pokryć powłoką nieprzepuszczającą wilgoć oraz by je utwardzić, należy położyć lakier. Będzie chronił przed uszkodzeniami, a przez wyrównanie powierzchni ułatwi też utrzymanie podłogi w czystości - nie pozwoli na przenikanie brudu i na trwałe zanieczyszczenia drewna. Przed nałożeniem lakieru zasadniczego należy użyć podkładowego, który ma za zadanie odcięcie naturalnych soków drewna i zmniejszenie jego chłonności.

Oleje i woski do podłóg drewnianych

Najbardziej naturalnym środkiem do impregnacji drewna są oleje i woski. Zazwyczaj są one bezbarwne, ale można dodać także do nich pigmenty. Oleje wnikają w strukturę włókien, nadając im satynowy wygląd, a przy tym nie tworzą powłoki kryjące fakturę. Pozwalają na oddychanie drewna i z drugiej strony, chronią je przed przenikaniem wody. Przed olejowaniem należy powierzchnię posadzki bardzo solidnie wyrównać, gdyż uwypukla ono później każdą krzywiznę. Możemy wybrać oleje naturalne, które impregnują drewno w podstawowym zakresie, nie mają dodatków chemicznych i są łatwe w stosowaniu. Więcej o olejowaniu  przeczytacie Państwo klikając w LINK

Bieżąca dbałość o podłogi drewniane nie jest trudna, choć może wymagać zmiany pewnych przyzwyczajeń. Zanieczyszczenia powinny być usuwane przez zamiatanie, odkurzanie z użyciem miękkich końcówek oraz przy pomocy wilgotnej szmatki. W przypadku podłóg pokrytych olejowoskiem do przemywania na wilgotno zalecane są dedykowane środki pielęgnacyjne, więc lakier jest w tej sytuacji bardziej uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem. W obu przypadkach należy bezwzględnie unikać mycia podłóg mokrymi mopami.

Ostateczny wybór impregnatu zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jakie są nasze indywidualne oczekiwania i potrzeby.

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do