>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Bramy garażowe i wjazdowe / Rodzaje bram garażowych

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe to bardzo istotny element wszystkich garaży. Z uwagi na to, że korzystamy z nich kilka a nawet kilkanaście razy dziennie powinna być komfortowa w obsłudze. Sprawdzimy zatem jakie są najpopularniejsze i najbardziej funkcjonalne bramy dostępne obecnie na rynku.

Kilka istotnych informacji dotyczących bram garażowych

Brama powinna być dobrana do wymiarów otworu garażowego. Minimalne wymiary bramy garażowej to 2,3 m szerokości oraz 2 m wysokości. Takie właśnie wymiary sprawią, że nie będziemy mieli problemów z wjazdem i wyjazdem z garażu, a także zminimalizujemy ryzyko zarysowania auta. Obecnie miejsce rozwieralnych bram garażowych coraz częściej zajmują bardziej komfortowe w obsłudze bramy uchylne oraz segmentowe. Bez problemu dobierzemy do nich siłowniki, umożliwiające ich otwieranie bez konieczności wysiadania z auta. Takie bramy dostępne są w wielu rozmiarach i rodzajach wykończenia, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model dopasowany do wymiarów garażu czy wyglądu domu. Do wyboru mamy także bramy rolowane, które nawija się na bęben znajdujący się pod sufitem lub obok otworu garażowego. Wymagają one jednak sporo miejsca nad nadprożem. Nie są też tak popularne jak bramy uchylne czy segmentowe, głównie ze względu na cenę.

Jeśli garaż ma być ogrzewany, należy zwrócić uwagę na ocieplone bramy garażowe. Taką bramę warto wybrać również wówczas, gdy garaż jest nieogrzewany, ale znajduje się w bryle budynku. Ocieplona brama będzie stanowiła skuteczną barierę dla uciekającego na zewnątrz ciepła.

Wyróżniamy bramy uchylne i segmentowe. Bramy uchylne są bardzo popularne. Ich głównym elementem jest skrzydło, które porusza się na specjalnych rolkach po umieszczonych wewnątrz garażu prowadnicach. Chociaż skrzydło bramy uchylnej trochę waży, do jego otwierania nie potrzeba dużo siły, gdyż mechanizm bramy ma sprężyny ułatwiające jego obsługę. Wybierając taką bramę warto zwrócić uwagę czy jest fabrycznie połączona z ościeżnicą, dzięki czemu jej montaż zajmie mniej czasu.

Bramy segmentowe są zbudowane z połączonych ze sobą paneli wypełnionych pianką poliuretanową, która stanowi izolację termiczną i akustyczną bramy. Podczas otwierania i zamykania panelowe skrzydło porusza się wzdłuż zamontowanych wewnątrz garażu prowadnic i chowa pod sufitem (w niektórych modelach może też otwierać się na ścianę garażu). Dzięki swej budowie brama zgina się, nie zajmując miejsca na podjeździe. Sprawdzi się więc dobrze w przypadku krótkich pojazdów lub gdy do garażu wjeżdża się wprost z ulicy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

Wiodący producenci bram garażowych prześcigają się w produkcji modeli i wyboru wzornictwa. Niektórzy z nich produkują również drzwi wejściowe do domów, w tych samych kolorach i przy użyciu tych samych elementów dekoracyjnych.

Do montażu bramy garaż powinien być całkowicie wykończony. Ściany wewnątrz budynku powinny być otynkowane i pomalowane, a posadzka wykończona (jeżeli są przewidziane płytki należy je ułożyć). Po zamontowaniu bramy nie należy wykonywać żadnych obróbek tynkarskich, ponieważ ewentualne zachlapania płaszcza bramy i prowadnic mogą spowodować ich uszkodzenie lub nieprawidłową pracę.

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do