>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Czy z karton gipsu montujemy tylko ściany?

Czy z karton gipsu montujemy tylko ściany?

Nic bardziej mylnego, ale po kolei. Płyty kartonowo gipsowe są bardzo popularnym elementem stosowanym przy remontach. Budujemy z nich ścianki działowe, wyrównujemy powierzchnię istniejących ścian czy tez robimy sufity podwieszane. Ze względu na niska cene i łatwość montażu są bardzo często używane wśród fachowców.

Inne sposoby użycia karton gipsu

Oprócz tradycyjnych ścian działowych oraz sufitów podwieszanych w systemach suchej zabudowy można zrealizować wiele innych elementów wnętrza: wyrównać powierzchnię ścian czy stworzyć przedściankę (np. w celu poprawy izolacyjności akustycznej), wyrównać podłoże lub podłogę (aby przygotować je do dalszych prac wykończeniowych), zabudować skosy na poddaszu, obudować szyb windowy czy elementy konstrukcji budynku.

Krótka charakterystyka gipsu

Gips to związek w pełni ekologiczny i przyjazny człowiekowi, o krótkim czasie wiązania i wysokiej trwałości, co pozwala w krótkim czasie realizować roboty budowlane. Jego dodatkową zaletą jest biała barwa czy możliwość otrzymania gładkiej powierzchni lub wymyślnego wzoru dekoracyjnego bez utraty właściwości materiału. Ściany w systemach suchej zabudowy są bardzo wytrzymałe. Mało kto wie, że na ściance z płyt gipsowo-kartonowych można zawiesić standardową szafkę kuchenną i obciążyć ją przedmiotami o łącznej wadze nawet 55 kilogramów. Najbardziej popularne są płyty o grubości 12,5 mm. Przy wieszaniu przedmiotów cięższych trzeba ich rozmieszczenie zaplanować nieco wcześniej, bowiem wkręty należy umieścić w taki sposób, by przebiły profil, do którego mocowane są płyty. Przed budową ściany należy więc dokładnie określić miejsca, w których planujemy wieszać cięższe przedmioty.

Kolejną zaletą ścian tzw. instalacyjnych z płyt gipsowo-kartonowych jest możliwość ukrycia instalacji wewnątrz ściany, co pozwala na wykonanie bardzo estetycznego pomieszczenia przy jednoczesnej oszczędności miejsca.

Płyty gipsowo-kartonowe są niepalne, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo ogniowe pomieszczeń wykonanych właśnie w tej technologii.

W przypadku zmiany aranżacji łazienki ściany z płyt g-k pozwalają na łatwą rozbiórkę przy minimalnym zabrudzeniu w porównaniu do technologii murowanych.

Systemy suchej zabudowy pozwalają na wykonywanie ścian o dowolnych kształtach. Do formowania ścian łukowych służą płyty do gięcia na sucho.

Płyty kartonowo gipsowe łatwo się maluje. Należy je wcześniej zagruntować, tak jak każdą ścianę. Następny etap to właściwy dobór farby. Najlepsze będą farby lateksowe. Charakteryzują się one podwyższoną wytrzymałością na ścieranie i wielokrotne mycie powierzchni. Poza tym są to farby cienkowarstwowe, a to zapewnia doskonały wygląd wymalowanych pomieszczeń. Pamiętajmy, aby kolor ścian pasował do innych elementów wystroju wnętrza takich jak: drzwi, listwy przypodłogowe czy panele podłogowe. Do malowania kuchni i łazienek warto natomiast wybrać specjalne farby o zwiększonej odporności na wilgoć oraz rozwój grzybów i pleśni. Skraplająca się para wodna, mokre plamy na ścianach powstałe w wyniku kąpieli czy zmywania naczyń sprawiają, że łazienka i kuchnia stanowią idealne środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów. Mokre plamy na tradycyjnej powłoce malarskiej skutkują zazwyczaj powstawaniem licznych zacieków i odbarwień.

Z płyt gipsowych dobry fachowiec wykona półki, zrobi wygięty w łuk sufit podwieszany i wiele innych uzależnionych od naszych pomysłów ozdób.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do