>>> tel. 668 - 32 - 60 - 70 <<< | Salon Podłóg i Drzwi | >>> sklep@coopra.pl <<<
- Jak układać panele podłogowe?
- Jakie podłoże wybrać pod panele podłogowe?
- Wady i zalety paneli winylowych
- Jakie wybrać drzwi klatkowe do mieszkania?
- Jakie wybrać drzwi do łazienki?
- Jak dobrać drzwi do domu?
- Zalane panele podłogowe – co robić?
- Gdzie wyrzucić stare panele podłogowe?
- Czym jest klasa ścieralności paneli podłogowych?
- Czy panele winylowe nadają się do łazienki?
- Na jakie kafelki można położyć panele?
Czy panele winylowe nadają się do łazienki?
Czy panele winylowe nadają się do łazienki?
Panele winylowe to coraz częstszy wybór w polskich domach. W ostatnich latach ten typ podłogi stał się alternatywą dla innych powierzchni. Coraz częściej dostajemy zapytania od naszych klientów odnośnie do tego rodzaju podłoża. Najczęściej pojawiające się pytania to m.in. czy panele winylowe nadają się do łazienki? Często klienci pytają też, czy panele winylowe nadają się do kuchni? Przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Czy panele winylowe nadają się do łazienki?
Z faktu, że są one wykonane z trwałego materiału — cieszą się popularnością. Winyl będący podstawą wykonania tego typu podłogi jest bardzo plastyczny. Przez połączenie tych cech panele winylowe do łazienki można kłaść na podłogę nawet na stare płytki lub ścianę. Można w szybki sposób zmienić całokształt wystroju, bez potrzeby gruntownego remontu. Dzięki coraz lepszym metodom produkcji podłoga ta idealnie odwzorowuje naturalne wzory. Dzięki zachowaniu najmniejszych szczegółów łudząco potrafi przypominać podłogi drewniane. Czasami również spotykamy się ze wzorami imitującymi beton, czy kamień.
Najczęściej klienci wybierają winyl na podłogi w miejscach wysokiej wilgotności. Dzięki swoim właściwościom wodoodpornym jest to idealne rozwiązanie. Woda nie będzie się przedostawać w szczeliny, co zapewni długą żywotność podłogi. Panele winylowe często są samoprzylepne, ewentualnie na klik. Niezależnie od wyboru sposobu montażu — posiadają one zbliżone właściwości. Z faktu rosnącej ilość producentów oraz poszukiwaniu nowych rozwiązań właściwości są coraz lepsze.
Kiedyś winylowa podłoga kojarzyła nam się z linoleum z lat 80' i 90'. Te dwa produkty nie mają ze sobą nic wspólnego. Linoleum to produkt z niskiej półki cenowej, często w postaci płyt winylowych. Nie nadaje się on do miejsc o wyższej wilgotności. Pod jego strukturą może dojść do gromadzenia się wilgoci. Następstwem będzie rozwój pleśni, czy grzybów. Można go wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie wilgotność jest na niskim poziomie. Musimy tylko wiedzieć, że będzie to rozwiązanie krótkotrwałe. Cena idzie w parze z jakością. Tani produkt z winylowni — krótka żywotność.
Ważnym momentem też jest wybór podkładu pod panele winylowe, który wyciszy podłogę. Podkład dodatkowo ją wyrówna oraz odizoluje od podłoża.
Panele winylowe na ścianę
W ostatnich czasach pojawił się również trend mający dobre opinie, gdzie panele winylowe są kładzione na ścianie (do łazienki, kuchni). Dzięki ogromnej ilości wzorów i bogatej kolorystyce każdy znajdzie coś dla siebie. Struktury na ścianę nie tylko są drewnopodobne, ale imitują również inne powierzchnie. Popularnym motywem w ostatnich czasach jest np. szary beton. Panele winylowe na ścianie mogą być samoprzylepne lub tzw. winyl klejony, na klej lub na klik. Sposób montażu nie odbiega za specjalnie od montażu na podłodze. Klienci często pytają winyl czy laminat? Laminowane powierzchnie stanowczo odradzamy w miejscach o wysokiej wilgotności. W drodze produkcji nie zostały one przystosowane do takich warunków.
Panele winylowe na ścianę pod prysznicem
Częstym motywem designerskim w ostatnich latach jest wybranie innego koloru ściany w miejscach strefy kabiny prysznicowej. Często stosowane tam są panele winylowe na ścianę drewnopodobne — mocno kontrastujące z pozostałą powierzchnią. Winyl to materiał, który idealnie się sprawdzi również w miejscach cieków wodnych. Prawidłowo zabezpieczony nie stworzy żadnego problemu. Spokojnie można go położyć w strefie 1, czyli w miejscach, gdzie są punkty wodne. Strefa pierwsza sięga też miejsc w okolicy, gdzie woda może ściekać.
Podsumowując, cena paneli winylowych do łazienki idzie w parze z jakością. Materiał winylowy nadaje się do każdego typu pomieszczeń. Winyle podłogowe nadają się nawet do wykończenia schodów. Panele podłogowe winylowe mogą być na ścianie pod prysznicem, w kuchni, nadają się też do łazienki na podłogę. Panele winylowe dzięki szerokiemu zastosowaniu cieszą się świetną opinią. Możemy uzyskać wspaniałe efekty w bardzo szybkim czasie.
Drogi Kliencie,...
chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę
lub montaż w cenie?
Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!
Zadzwoń: 668 - 32 - 60 - 70
lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl.
Mamy na magazynie ponad
12 500 m2
Paneli podłogowych - winylowych
Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,
Weninger, Moduleo, Egger