www. coopra.pl     >>>  Sosnowiec tel.  608-004-114  <<<  |   Salon Podłóg i Drzwi   | >>>  Busko Zdrój tel. 608004112  <<<  |   sosnowiec@coopra.pl

MENU

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję  

 

 

Pianomat

Pianomat – podkład pod panele podłogowe

Na rynku istnieje kilka rodzai podkładów pod podłogi. Zastosowanie odpowiedniego podkładu jest niezbędne, aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności. Inny podkład sprawdzi się pod panele podłogowe, a jeszcze inny pod podłogę drewnianą. Dowiedz się więcej, pod jaki rodzaj podłogi nadaje się pianomat.

Z czego powstaje podkład pianomat?

Jednak na samym początku, warto wyjaśnić z czego w ogóle powstaje pianomat i co to jest. Pianomat powstaje z elastycznej pianki poliuretanowej, która jest powtórnie spieniona. Podkład ten posiada porowatą strukturę, która ma otwarte pory. Skrawki pianki są poddawane dalszemu procesowi technologicznemu, którego wynikiem jest powstawanie blokow. W zależności od potrzeb podkład ten ma grubość 3, 4, 5, 8 oraz 10 mm.

Zalety pianomatu

Pianomat stosowany jako podkład pod podłogi ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim zapewnia właściwości izolacji cieplnej powierzchni. Oprócz tego, zapewnia on efekt tzw. ,,miękkiego podłoża'', dzięki któremu poprawia się w znaczny sposób amortyzacja posadzki. Stworzony jest z materiału, który jest nieprzyjazny do tego, by tworzyły się grzyby oraz pleśń.

Rodzaje pianomatów, a ich zastosowanie

Jak już zostało wspomniane, istnieje kilka rodzai podkładu z pianki. Pod panele laminowane, podłogi drewniane, ale również pod posadzki, które układane są na ogrzewaniu podłogowym bardzo dobrze sprawdzi się pianomat o grubości 3mm oraz o grubości 4mm. Natomiast pod wykładziny dywanowe idealnie sprawdzi się pianomat 5mm oraz 10mm.

 

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  604 09 59 89

 lub napisz e-maila na adres sosnowiec@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

11 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do