www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Strona główna / Podkłady / Podkłady pod panele podłogowe / Podkład korkowy Korex 3 mm

Podkład korkowy Korex 3 mm

Cena: 145,30 PLN
Producent: Korex
  • Opis
  • Ważne informacje
  • Okleiny
  • Zapytaj o produkt

Opis

W bogatej ofercie dostępnych produktów firma Coopra posiada szeroką gamę podkładów podłogowych. Na szczególną uwagę zasługuje podkład podłogowy Korex.

Podkład korkowy pod panele 3 mm jest wykonany z naturalnego materiału, jakim jest korek, powstający z kory dębu korkowego. Korek pozyskuje się z kory drzew  dębów korkowych, jest to drzewo szlachetne, wiecznie zielone. Rośnie w rejonie morza śródziemnego: Portugalii, Hiszpanii, Maroko we Włoszech i południowej Francji.  Dęby korkowe żyją przeciętnie około 150-180 lat,  drzewa te mają przeważnie wysokość do 12 metrów i pnie o średnicy do 1,2 metra, czasami zdarzają się okazy nawet dwa razy większe.

Pierwsze zdjęcie kory z drzewa odbywa się po osiągnięciu 60cm średnicy pnia w wieku 25 lat każde następne okorowanie ma miejsce co 9 lat bez jakiejkolwiek szkody dla drzewa.

Następnie po zbiorze kory jest ona ręcznie sortowana i układana w stosach. Dzięki temu procesowi  kora uzyskuje odpowiedni stopień wilgotności. Po odpowiednim leżakowaniu kory jest gotowana w celu usunięcia skażenia mikrobiologicznego. Po tym procesie kawałki kory muszę wyschnąć  .

Po wyschnięciu jest segregowana i przycinana na mniejsze kawałki.

Mniejsze kawałki są klasyfikowane pod względem jakości, jeżeli kora nie ma pęknięć i ma odpowiednią grubość to powstają z niej korki do butelek w pierwszym gatunku, drugi gatunek jest również produkowany dla mniej zamożnych klientów natomiast zbyt chude kawałki korka są przetwarzane na inne naturalne produkty takie jak płyty i rolki korkowe, papier korkowy i korek tekstylny, reszta kory trafia do maszyn mielących ją na granulat korkowy.

 

Dzięki zastosowaniu właśnie tego materiału podkład korkowy pod panele posiada szereg zalet:

-stanowi izolację termiczną, zmniejszając ubytki ciepła w pomieszczeniu,

-zastosowanie podkładu korkowego pod panele tłumi skrzypienie podłogi oraz jej drgania,

-korek nie absorbuje wody,

-korek nie traci swoich właściwości mimo upływu lat,

-korek jest produktem antyalergicznym.

Podłogi, do wykonania których zastosowano podkład korkowy pod panele są ciche, nie skrzypią, a sam podkład korkowy pod panele jest ciepły i trwały.

 

Ważne informacje

Okleiny

Zapytaj o produkt

Komentarze

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

Kategorie
Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do