www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Sztukateria

Kategoria:
Producent:
Sortuj:
Na stronie:
Następna strona

W kategorii sztukateria oferujemy asortyment firmy Cezar. W skład produktów firmy Cezar wchodzą między innymi: listwy gzymsowe gładkie, zdobione, listwy ścienne, listwy oświetleniowe, listwy przypodłogowe - cokoły, narożniki do ramek oraz rozety.

Sztukateria wewnętrzna to znakomity sposób na uszlachetnienie i nadanie niepowtarzalnego designu każdemu wnętrzu. Do osiągnięcia tego celu nie liczy się tylko sztukateria. Wnętrza muszą być zaprojektowane precyzyjne , aby właściwie rozmieścić zamontowanie zdobień.

Sztukateria nie jest niczym nowym. Istniała już w starożytności, a pełnym blaskiem zachwycała w baroku i epokach późniejszych. Była oznaką bogactwa, wysmakowania i prestiżu. Dziś praktycznie każdy może z jej pomocą nadać swojemu mieszkaniu niezwykłego wyglądu. Dawniej materiałem, z którego wykonywano elementy sztukaterii był gips. Dziś nadal jest on stosowany, lecz rozwój techniczny sprawił, że produkuje się je z tańszego styropianu oraz polistyrenu ekstradowanego. Dwa ostatnie materiały charakteryzują się niewielkim ciężarem, a co za tym idzie, także prostotą montażu.

Sztukateria nadaje pomieszczeniom wrażenie głębi, wprowadza do pomieszczeń podziały, wyodrębnia strefy a ścianom nadaje wyglądu królewskich komnat. Dla zwiększenia efektu elementy sztukaterii można malować na dowolnie wybrany kolor. Możemy je całkowicie dostosować , aby barwa współgrała z kolorem naszych podłóg, drzwi czy okien. Jeśli wykorzystamy do ozdoby poziome listwy sztukateryjne, pozwolą one optycznie obniżyć wysokość pomieszczenia. Elementy pionowe z kolei stworzą iluzję większej niż faktycznie wysokości wnętrza. Listwy sztukateryjne mogą także pełnić rolę korygującą, jeśli ściany w naszym mieszkaniu obarczone są różnego rodzaju krzywiznami.

Biorąc pod uwagę montaż sztukaterii, to znacznie łatwiejsze jest montowanie elementów ze styropianu. Elementy gipsowe to już „wyższa półka”, wymagająca odpowiedniej wprawy. Efekt końcowy jest jednak warty każdego poświęcenia.

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do