www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Rodzaje okien

Rodzaje okien

Rodzaje okien

Okna dzielimy na rodzaje ze względu na sposób otwierania skrzydła okiennego

Okno nieotwierane, stałoszklone,potocznie nazywane również "fix" lub "fest".W zależności od sposobu wykonania oznaczane symbolem graficznym "X" albo literowym "FIX"

Okno uchylne oznaczane symbolem literowym "U"

Okno rozwierne oznaczane symbolem literowym "R"

Okno przesuwne.             

W zależności od sposobu wykonania oznaczane przeważnie skrótami literowymi HKS, HS lub HST. Strzałka na skrzydle lewym oznacza czynne skrzydło przesuwne. Krzyżyk na skrzydle prawym oznacza, iż jest to bierne skrzydło nieotwierane.

Okno obrotowe.Brak popularnie przyjętego oznaczenia literowego.

Standardowe wyposażenie okien:

  • 2 zaczepy antywyważeniowe w kwaterach rozwiernych i rozwierno-uchylnych.
  • Stopniowany uchył w kwaterach rozwierno-uchylnych regulacja intensywności wietrzenia odpowiednia do potrzeb, dzięki której unikamy niepotrzebnych strat ciepła; okno jest także zabezpieczone przed zatrzaśnięciem.
  • Blokada obrotu klamki z podnośnikiem skrzydła uniemożliwia uchylenie skrzydła, gdy okno jest otwarte, powstrzymując przed “wyczepieniem” się skrzydła z górnego zawiasu, podnośnik lekko unosi skrzydło i zapewnia jego płynne przechodzenie z pozycji otwartej do zamkniętej.
  • Zatrzask balkonowy wychodząc na balkon zamykamy drzwi pociągając za specjalny uchwyt – drzwi otworzą się ponownie przy lekkim pchnięciu z zewnątrz.
  • Klamki aluminiowe secustik lakierowane na obniżonej wysokości (szczegółowa wysokość każdej klamki jest uzależniona od wysokości okna i znajduje się w specyfikacji).

Kierunek otwierania okna

Ze względu na kierunek otwierania skrzydeł wyróżniamy okna prawe i lewe. Pamiętając o generalnej zasadzie patrzenia na okno "od wnętrza pomieszczenia", lewy lub prawy kierunek otwierania określamy według położenia na oknie zawiasów okiennych. Jeśli zawiasy są na oknie po stronie prawej, a klamka po lewej, to mamy do czynienia z oknem prawym, co może być opisywane w rysunkach projektu literowym symbolem "OP". Jeśli zawiasy są na oknie po stronie lewej, a klamka po prawej, to mamy do czynienia z oknem lewym, co może być opisywane w rysunkach projektu literowym symbolem "OL". 

Kupując okna chcesz, żeby dobrze służyły przez jak najdłuższy czas. Dlatego  oferujemy okna najwyższej jakości, produkowane z nowoczesnych materiałów przez firmę z wieloletnim doświadczeniem.

W hurtowni Coopra znajdziesz szeroką ofertę okien PCV. Polecamy bogate katalogi okien znanych producentów, które wyróżniają się parametrami świadczącymi o wysokiej jakości i trwałości produktów. W naszym salonie w Sosnowcu posiadamy wszelakie okna w zależności od tego czy potrzebujesz okien dachowych, tarasowych, uchylnych, składanych czy przesuwnych.

Specjaliści hurtowni Coopra pomogą Ci dobrać te okna, które spełnią Twoje oczekiwania. Jak również pomogą w doborze paneli podłogowych i dodatków do nich.

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do