www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Szprosy w oknach – jakie rodzaje ?

Szprosy w oknach – jakie rodzaje ?

Szprosy w oknach – jakie rodzaje ?

Wielu z nas w swoich oknach posiada szprosy. Nie wszyscy jednak wiedzą dokładnie co to takiego. Zacznijmy więc od definicji. Szpros to nic innego jak cienkie listewki, które dzielą szybę w oknie na części. Nie pełnią one funkcji konstrukcyjnych, jak wiele osób uważa a odgrywają funkcję dekoracyjną, podobnie jak rolety czy karnisze.

Wyróżniamy dwa podstawowe typy szprosów :

-szprosy umieszczane wewnątrz szyby tzw. „wewnątrzszybowe”

-szprosy naklejane na szybę tzw. Weneckie

Producenci zapewniają nam duży wybór szprosów. Dostępne są różne grubości, szerokości i kształty szprosów, począwszy o najprostszych trapezowych poprzez bardziej delikatne aż po wymyślne zdobione antyczne. Te najbardziej popularne najzwyklejsze szprosy z tworzyw sztucznych każdy z nas może zamontować w oknie samodzielnie. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej odpowiednio oczyścić szybę. Szprosy są dostępne w naszych salonach Coopra w różnych kolorach, łatwo więc dopasować dekor do koloru ramy okna a nawet drzwi, czy też paneli podłogowych.

Mało kto wie, że szprosy istniały już kilka set lat temu. W wielu oknach kościołów, gdzie umieszczane są witraże wykorzystywane były właśnie szprosy.

Na koniec wart poruszyć sprawę dotyczącą wpływu czynników atmosferycznych na obecność szprosów. Bardzo często występuje zjawisko „dzwonienia szprosów”. Jest to spowodowane normalnymi drganiami podczas zamykania lub otwierania okna, gdzie wówczas do wnętrza dostaje się podmuch powietrza. Wybierając szprosy do naszych okien powinniśmy zwrócić uwagę, czy są one odpowiednio dobrane, ponieważ w przeciwnym razie mogą one stać się antyreklamą nawet w najładniejszym budynku niezależnie od położonych na nim tynków.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do