www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Jak skutecznie pozbyć się kurzu z paneli podłogowych lub podłogi drewnianej?

Jak skutecznie pozbyć się kurzu z paneli podłogowych lub podłogi drewnianej?

Jak skutecznie pozbyć się kurzu z paneli podłogowych lub podłogi drewnianej?

Porządne sprzątanie wiąże się z odkurzaniem nie mniej niż 2 razy w tygodniu, myciem podłóg i ścieraniem kurzów a wciąż walczysz z pyłem, który pojawia się po krótkim czasie od sprzątania? Mamy dla Państwa kilka porad, jak skutecznie zminimalizować osiadanie kurzu i sprzątać zdecydowanie efektywniej.
Kolejność prac podczas sprzątania
Twoje prace nad generalnym sprzątaniem może zniweczyć zła kolejność sprzątania.Istotną rzeczą jest  jak najpierw wzbijesz kurz w powietrze i przejdziesz do innych czynności to z pewnością pył osiądzie wkrótce na meblach i panelach podłogowych czy też listwach przypodłogowych. Jak zaplanować sprzątanie, aby samemu go sobie nie utrudniać? Oto żelazna zasada sprzątania:

Postaraj się rozłożyć sprzątanie w czasie. Każdy chce uporać się z nim szybko, ale lepsze efekty dają odstępy między kolejnymi etapami – najpierw odkurzamy, potem ścieramy kurze, na końcu myjemy podłogi. Dlaczego? Tak jak podkreślaliśmy na początku porady podczas odkurzania, wzbijamy kurz, ponieważ odkurzacz także wydmuchuje pył z siebie. Odkurzmy więc wszystko bardzo dokładnie i 20-30 minut przerwy to w zupełności wystarczy, aby resztki kurzu opadły. Jeśli nie chcesz robić przerwy, sprzątnij coś innego – posegreguj pranie, umyj łazienkę, pozmywaj naczynia lub wyjdź po gazetę do kiosku. Po upływie wskazanego czasu zetrzyj kurze i znów odczekaj kilkanaście minut. Po tym czasie zmyj podłogi.

Skuteczna bitwa z kurzem

  • kurze ścieraj specjalną ściereczką z mikrofibry a jeśli nie przeszkadza Państwu intensywny zapach używajcie preparatów z woskiem
  • postarajcie się oddzielić pokój dzienny od sypialni – pościel, materac i koce intensyfikują powstawanie kurzu. Jeśli to niemożliwe, porządnie wytrzepcie materac, wypierzcie pościel, kołdrę i koce, często zmieniajcie pokrowce i poszwy, dbając o to, aby łóżko czy sofa, na których sypiacie nie były siedliskiem roztoczy, okruszków i sierści czteronożnych milusińskich.
  • często pierzcie firanki, zasłony, czyście rolety i żaluzje ponieważ to idealne miejsca dla kurzu, który lubi tam osiadać a potem unosić się po całym mieszkaniu
  • plastik przyciąga kurz – czyść regularnie sprzęt elektroniczny, obudowę sprzętu rtv, plastikowe elementy mebli czy dekoracji. Dzięki temu zetrzesz pył i powstanie mniej „kudłaczy czy też kotów”.
  • wyrzućcie z pokoju wszystko, co „zbiera” kurz: niepotrzebne bibeloty, pamiątki, figurki, ramki, suche kompozycje kwiatowe itp.
  • umieść w pokoju kwiaty doniczkowe (jeśli w nim śpicie, zrezygnujcie z roślin, ponieważ w nocy pobierają tlen). Swoisty mikroklimat pomoże walczyć z kurzem. Kupcie nawilżacze powietrza, które szczególnie zimą bywa bardzo suche. Ważne jednak, aby nie przesadzić z nawilżaniem, bo wprowadzicie do mieszkania wilgoć, która negatywnie wpływa na panele podłogowe jak również na wszelkiego rodzaju sztukaterię gipsową zamontowaną na ścianach czy też kominku.
  • Zastanówcie się nad zakupem wodnego odkurzacza. Niech kurz i pyły lepiej pozostaną w filtrze wodnym odkurzacza a nie w pokoju.

Czy coś jeszcze może pomóc w skutecznej walce z kurzem? Z pewnością planowanie, systematyczność i konsekwencja w sprzątaniu, jak również używanie odpowiednich preparatów i stosowanie się do powyższych porad. Sprzątania nie sposób uniknąć, ale można sprawić, by było efektywniejsze a jego rezultaty widoczne, poprawi to zdecydowanie komfort mieszkania.

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do