www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Urządzamy pokoik dziecka – na co zwrócić uwagę?

Urządzamy pokoik dziecka – na co zwrócić uwagę?

Urządzamy pokoik dziecka – na co zwrócić uwagę?

Nasze ukochane dzieci tak jak my kiedyś, marzą o własnym, niepowtarzalnym kącie we wspólnym małym lub większym mieszkaniu czy też domu. Dzieci skupiają się przede wszystkim na aspektach wizualnych otaczającej je przestrzeni. Ważne są dla nich kolory oraz kształty otaczających ich przedmiotów. Natomiast my w pełni dojrzali i dorośli zdajemy sobie sprawę, że istnieją również inne, ważne kwestie związane z urządzaniem „wymarzonej krainy” naszego dziecka.

Podstawą aranżacji dziecięcego pomieszczenia jest odpowiedni dobór paneli podłogowych, wykładziny dywanowej lub podłogi drewnianej. Jeżeli zdecydujemy się wybrać wykładzinę dywanową warto zainwestować stosunkowo niewielką kwotę na odpowiedni podkład w postaci pianomatu, który spowoduję komfort chodzenia dziecka po cieplejszej podłodze. Jeśli chodzi o meble to koniecznie trzeba zadbać o to, aby były one wykonane z atestowanych bezpiecznych dla zdrowia materiałów, jak też żeby nie stanowiły zagrożenia dla wiecznie biegających, tryskających energią maluchów. Co za tym idzie, meble powinny mieć zaokrąglone krawędzie i być pozbawione ostrych, wystających elementów. Ważna jest także ich wysokość, meble powinny być jak najbardziej to  możliwie niskie, dzięki czemu można zminimalizować upadki z nich naszej pociechy.

Wybierzcie się na zakupy razem z naszym małym skarbem. W ten sposób będzie mógł uczestniczyć w podejmowaniu ważnych dla maluszka decyzji dotyczących kolorystyki bądź kształtu mebli. Na rynku są dostępne obecnie ich najrozmaitsze wersje łóżek przypominających kształtem samochód lub wyjątkowo miękki fotel ozdobiony kolorowymi dodatkami.

Podczas urządzania dziecięcej przestrzeni istotne jest także zadbanie o rozmaite, ozdobne detale, które wprowadzą do niej nieco „życia” i nadadzą jej swoistego charakteru. Odnosi się to między innymi do małego, dodatkowego oświetlenia, dywaników, obrazków, pudełek na cenne „skarby” oraz samych zabawek. Pamiętajmy o dodatkach do podłogi takich jak listwy przypodłogowe, aby były dobrze przymocowane i nie odstawały, co mogłoby skutkować potknięciem o nie naszego dziecka.

Dokonując zakupu dodatków kolorystycznych do wnętrza warto jest mieć na uwadze zainteresowania naszej córki czy synka. Każdy maluch ma swoje ulubione postaci z bajek lub filmów, których wizerunek z całą pewnością oglądałby chętnie na otaczających go przedmiotach. Zdecydowanie warto kupić kolorowe rolety do okna, jest ich na rynku bardzo dużo, szczególnie modne są obecnie pięknie kolorowe rolety typu „noc i dzień”.

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do