www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Płyty OSB Budowlane / Zastosowanie płyt OSB w praktyce

Zastosowanie płyt OSB w praktyce

Zastosowanie płyt OSB w praktyce

Wykorzystania płyt OSB wyłącznie w zakresie materiałów budowlanych jest mitem. We współczesnych czasach płyta OSB wykorzystywana jest w wielu mieszkaniach, biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Często widujemy ją nie tylko, jako podłogę, ale np., jako nowoczesną ściankę działową. Równie często stanowi ona uzupełnienie wnętrza w postaci obudowy starych szafek, komód czy biurek. Sprytnym zabiegiem jest wykorzystanie płyt OSB do odnowienia np. mebli kuchennych. Drewnopochodne płyty często zastępują zniszczone fronty. Po dopasowaniu płyty do mebla, który poddajemy renowacji materiał pokrywa się lakierem, odkrywając naturalność i finezję w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Dzięki nieregularnej budowie płyta wyróżnia się na tle typowych mebli, przemieniając pozytywnie dotychczasowe wnętrze.

Płyty spełniają również rolę podłóg. Jako nośny materiał podłogowy zastosowanie znajdują przeważnie płyty OSB-3, których wytrzymałość zdecydowanie pozwala na takie wykorzystanie.  Montaż nie jest trudny, ale wymaga prostopadłego ułożenia płyt w stosunku do legarów i zachowania odpowiedniej dylatacji. Żeby zamocowanie było trwałe zazwyczaj wykorzystuje się specjalne wkręty lub gwoździe koniecznie dłuższe od grubości płyty. Wymiar płyty OSB trzeba dostosować do rozstawu legarów.

Wartym podkreślenia jest fakt, że płyty OSB można wykorzystać również na, zewnątrz jako materiał pod płytki czy gres. W przypadku montażu płyt na balkonach czy tarasach sprawdza się to praktyce, ale podobnie jak podłoga wewnętrzna, wymaga odpowiedniego podparcia.

Płyta OSB w wielu mieszkaniach, domach czy też w zakładach produkcyjnych jest materiałem podwyższającym sztywność ściany. Z powodzeniem uzupełnia ściany szkieletowe, dzięki czemu znajduje zastosowanie zarówno w konstrukcjach wewnętrznych jak i tych specjalnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, czyli konstrukcjach zewnętrznych. Ściany z płyt OSB często są uzupełnione montażem podłużnym lub poprzecznym. Zawsze ułożenie płyt OSB wymaga zachowania szczelin dylatacyjnych.
Aby uzyskać efekt sztywnego poszycia dachu również możemy użyć płyt OSB, które podobnie jak papa, deski czy też płyty MDF (obecnie popularnie wykorzystywane przy produkcji modnych listew przypodłogowych). Płyty OSB są wykorzystywane, jako warstwą pod pokrycie bitumiczne czy blaszane dachów.

Konieczne jest, aby płyta OSB była wodoodporna, dzięki czemu podczas pierwszego obfitego deszczu nie zostaną utracone właściwości drewnopochodnego materiału.

Ciekawą propozycją na zastosowanie płyt OSB jest wykonywanie z nich ogrodzeń. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zamieszczenia reklam na płaskich panelach, czego nie da się zrobić lub jest to utrudnione na innych typach ogrodzeń.

Hurtownia Coopra poleca Państwu szeroki wybór płyt OSB w różnych wymiarach i grubościach. Płyty OSB to sprasowane trzy warstwy drewnopochodne płyty kompozytowej. Swoją odporność osiąga przez odpowiednie ułożenie kolejnych warstw, co podnosi znacznie sztywność i trwałość docelowego produktu.  Zależnie od zastosowania technik tworzenia możemy wyróżnić kilka rodzajów płyt OSB: OSB1, OSB2, OSB3,OSB4.

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do