www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Bramy garażowe i wjazdowe / Na co zwrócić uwagę przed zakupem bramy garażowej

Na co zwrócić uwagę przed zakupem bramy garażowej

Na co zwrócić uwagę przed zakupem bramy garażowej

Przy planowaniu budowy domu nie może zabraknąć miejsca gdzie zaparkujemy swój samochód a więc garażu. Wówczas czeka nas trudny dylemat, jaką wybrać bramę garażową. Zakup bramy garażowej to poważna decyzja i nie spory wydatek, dlatego też nie można sobie na popełnienie błędu. Na co zwrócić uwagę przed zamówieniem bramy garażowej, często jeszcze na etapie budowy, aby nie popełnić jednego z poniższych błędów opisujemy Państwu w tej poradzie.

Najczęściej wybieranym rodzajem bramy garażowej są wrota segmentowe. Charakteryzują się one doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Brama segmentowa pozwala na efektywne wykorzystanie powierzchni garażu. Jeśli planujesz taką bramę, musisz posiadać wiedzę, na jakie elementy zabudowy zwrócić szczególną uwagę, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów lub nawet nie uniemożliwić sobie jej montażu w przyszłości. Zwróć szczególną uwagę na elementy, które mogą być problemem podczas montażu, a mianowicie rury, belki konstrukcyjne i okna często umieszczone na wysokości prowadnic. Warto również zwrócić uwagę na wymiary, szczególnie na tzw. głębokość wbudowania (długość garażu), ponieważ nie zamontujesz bramy automatycznej z napędem, jeśli wartość ta będzie niższa niż 3,3 m. Oczywiście wartość minimalna zależy od wysokości bramy, wybranego napędu oraz typu prowadzenia. Aby zamontować standardowe prowadzenie bez żadnej dopłaty, trzeba koniecznie wybrać nadproże o wysokości minimum 210 mm.

Ważnym elementem są węgarki, czyli nic innego jak wewnętrzne przestrzenie boczne, mierzone od krańca otworu wjazdowego do ścian pomieszczenia. Według współczesnych wymogów powinny one mieć minimum 100 mm szerokości, dopiero takie parametry pozwalają na zamontowanie dowolnego prowadzenia.

Docelowy rozmiar bramy ma ogromne znaczenie, to właśnie on w dużej mierze odpowiada za to, czy jej użytkowanie będzie w pełni komfortowe. Jest on na wprost uzależniony od kilku ważnych czynników, które również warto wziąć pod uwagę.

Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wymiary samochodu. Najlepiej na przyszłość przewidzieć, że jeżeli zmienimy samochód na większy to nie będziemy musieli zmieniać bramy garażowej. Tak samo, jeśli podczas wjazdu do garażu musimy często manewrować autem, warto zastanowić się nad większą bramą. Już na etapie projektowania garażu warto zwrócić uwagę na to, czy będziemy wykorzystywać go, jako schowek na różne przedmioty, narzędzia, rowery itp. Pod uwagę należy również wziąć wysokość garażu i to, czy korzystamy z bagażników czy też boksów montowanych na dachu auta. Pamiętaj, że brama automatycznie unosi się maksymalnie, a np. ta obsługiwana ręcznie zabierze kilka centymetrów ze światła.

Firma Coopra poleca ciekawe rozwiązania producenta, z którym od lat współpracujemy.

Bramy garażowe firmy KMT, znajdujące się w naszej ofercie to produkt, który łączy ze sobą takie cechy jak ponadczasowy wygląd, jakość i atrakcyjną cenę. Dodatkowo można do nich dopasować drzwi. Bramy segmentowe są odporne na działanie wiatru i inne czynniki atmosferyczne a z uwagi na grubość paneli na poziomie 45 mm zapewniają znakomite właściwości izolacyjne. Panel bramy wykonany jest z najwyższej, jakości materiałów, dzięki czemu zarówno jego konstrukcja jak i wygląd spełnią oczekiwania każdego klienta. Dzięki temu, że bramy otwierają się pionowo do góry zapewniają maksymalną przestrzeń wewnątrz garażu. Podczas otwierania brama zajmuje niewielką ilość miejsca na podjeździe i z uwagi na to jest szczególnie użyteczna w przypadku krótkich podjazdów.

 

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do