www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele ścienne / Ekonomiczna obudowa wanny za pomocą paneli ściennych.

Ekonomiczna obudowa wanny za pomocą paneli ściennych.

Ekonomiczna obudowa wanny za pomocą paneli ściennych

Wannę można wykończyć niemal dowolnie przyklejając płytki ceramiczne, drewno, hartowane szkło czy też nawet metalową blachę. Żeby to jednak zrobić, trzeba najpierw wykonać obudowę wanny. Na rynku możemy kupić gotową obudowę, którą wystarczy zamocować. To najmniej pracochłonny sposób obudowania wanny, bo nie musimy już martwić się o jej wykończenie, ale nie jest to sposób tani.

Inne rozwiązaniem jest wymurowanie niskich "ścianek" wzdłuż boków wanny lub wykonanie ich w systemie lekkiej zabudowy z odpowiednich materiałów, wówczas taką obudowę można wykończyć dowolnie wybranym materiałem. Przy odrobinie chęci i wprawy w drobnych pracach remontowych, można sobie z tym poradzić zupełnie samodzielnie.

Murowana obudowa wanny

Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie
Do murowania doskonale nadają się bloczki z betonu komórkowego o grubości 5 lub 11 cm, które łączy się ze sobą za pomocą specjalnej zaprawy klejowej. Można je łatwo przycinać na wymiar oraz. Pamiętać trzeba jednak, że podczas cięcia i szlifowania beton dosyć mocno pyli, więc jeśli jest taka możliwość, to lepiej robić to na zewnątrz lub zabezpieczyć pomieszczenie zwykłą folią malarską. Na końcach obmurówki zostawiamy szczeliny około 3 mm, które uszczelniamy silikonem.

Obudowy z płyt gipsowo-kartonowych

Wykonuje się je w systemie suchej zabudowy. Podstawą jest metalowy stelaż, do którego mocuje się wodoodporne płyty gipsowo-kartonowe lub gipsowo-włóknowe, które nie pęcznieją pod wpływem wilgoci.
Przed położeniem paneli powierzchnię płyt pokrywa się gruntem, który zapobiega wchłanianiu wilgoci z zaprawy. Do mocowania paneli stosuje się specjalne uchwyty o różnej grubości.

Jakie panele wybrać do obudowy?
Panele ścienne Evolve, które oferujemy w naszej hurtowni Coopra pozostają w idealnej spójności z pozostałymi materiałami, jakie stosujemy przy remoncie domu. Kolorystyka ich jest tak dobrana, żeby współgrać z takimi elementami jak: drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, drzwi harmonijkowe, panele podłogowe, listwy przypodłogowe, oraz wiele innych produktów służących do wykończenia wnętrz. Jednak największą zaletą wyboru, jaki padnie na panele ścienne, jest efekt, jaki daje samodzielne ułożenie ich i możliwość kreowania przestrzeni domu według własnego gustu.
Można tradycyjnie obudować wannę panelami White Glass a nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po finezyjne wzory.
Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja PRESTIGE ze względu na jej wyjątkowy efekt pokrycia panela ściennego specjalną folią 3D. Kolekcja PRESTIGE charakteryzuje się ciekawym wzornictwem i jednocześnie szeroką gamą kolorystyczną. W skład kolekcji wchodzą następujące produkty:
TESUTTO, LINEA, SETA, WAVE·, MAGIC, SKIN, FIL, CLAY, CANVAS, NEGRO, FIORI – wzorzyste ciekawe dekoracje kwiatowe.

Otwory rewizyjne
Jeśli podczas awarii nie chcemy mieć kłopotu z dostępem do syfonu, najlepiej kupić syfon czyszczony od góry. Zostawmy sobie dostęp do podłączeń baterii bez konieczności jej wykręcania, aby w razie awarii nie trzeba było niszczyć obudowy. Otwór najlepiej wykonać w ścianie lub bocznej ściance, przy której ma być montowana bateria. Jeśli jest to ściana działowa, otwór rewizyjny może być dostępny z pomieszczenia za tą ścianą odpowiednio maskując.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do