www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Chemia / Klej i silikon – niezbędnik montażysty

Klej i silikon – niezbędnik montażysty

Klej i silikon – niezbędnik montażysty paneli podłogowych i drzwi. Od wielu lat, jako specjalistyczna Hurtownia i Salon wystawowy Coopra polecamy naszym klientom produkty niezbędne w pracy przy montażu paneli podłogowych, okien i drzwi. Markowe produkty takich firm jak Den Braven, Soudal, Max Techna zgromadziliśmy w osobnym dziale hurtowni, jakim jest dział Chemia. Przedstawimy Państwu dwa bardzo popularne produkty z naszej hurtowni oraz poradzimy, kiedy nie należy ich stosować. Klej Montagefix W to jednoskładnikowy klej montażowy na bazie wodnej dyspersji akrylowej, stosuje się go przy pracach wewnętrznych w pomieszczeniach domowych, do mocowania drobnych dekoracji oraz elementów wykończeniowych. Zastosowanie kleju:-przyklejanie drobnych zakończeń drewnianych (drewnopochodnych np. modne ostatnio białe listwy przypodłogowe MDF), metalowych, np. uchwyty, wieszaki, emblematy, tabliczki informacyjne -przyklejanie płyt izolacyjnych z pianki, styropianu, wełny i tym podobnych elementów z ceramiki, PCW, metali do: betonu, tynku, gipsu, płyt gipsowo-kartonowych i innych podłoży porowatych z naturalnymi nierównościami -przyklejanie dekoracji z polistyrenu (styropianu), pianki (poza PE, PP), gipsu, korka i innych materiałów podobnego typu, np. gzymsy, sztukateria, listwy podsufitowe i tym podobne listwy dekoracyjne, rozety, kasetony, panele ścienne, ekrany za grzejnikowe, płytki itp. W salonach Coopra polecamy Państwu szeroką gamę silikonów.

Na szczególną uwagę zasługuj silikon  Den Braven. Silikon ten jest wszechstronnym produktem stosowanym przede wszystkim do uszczelniania wszelkiego typu powierzchni oraz szczelin, także podczas drobnych remontów w mieszkaniu. Silikon uniwersalny charakteryzuje się wysoką elastycznością i nie traci swoich właściwości pod wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dzięki zastosowaniu polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania silikon zapewnia wyjątkową szczelność. Może być stosowany do profesjonalnych prac naprawczych oraz remontowych a także drobnych prac niewymagających fachowego doświadczenia. Należy jednak pamiętać, żeby nie uszczelniać wszystkich szczelin np. w przypadku paneli podłogowych. Podłoga ułożona z paneli podłogowych nie może stykać się bezpośrednio ze ścianami i innymi elementami pomieszczenia. Panele podłogowe muszą swobodnie „pracować”. Temu właśnie służą dylatacje, czyli wąskie przerwy pozostawiane na stykach elementów stałych pomieszczenia i paneli podłogowych. Przerwa (szczelina) między krawędzią paneli podłogowych, a elementami stałymi powinna optymalnie wynosić ok. 15 mm. Podczas montażu układamy w tych miejscach tzw. klocki dylatacyjne, które później usuwamy. Powstałe w tym miejscu szczeliny maskujemy listwami przypodłogowymi lub progowymi. W dzisiejszych czasach modne stają się listwy przypodłogowe MDF, które w naszej hurtowni oznaczamy nazwą Paint Me, np. Listwa przypodłogowa MDF Paint Me PM7 bardzo gustowna i estetycznie wykończona.


Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do