www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Kiedy układamy panele podłogowe?

Kiedy układamy panele podłogowe?

Kiedy układamy panele podłogowe? Główne zasady układania podłogi pływającej.

 

Panele podłogowe należy układać po zakończeniu prac wykończeniowych oraz instalacyjnych w pomieszczeniu.

Jak dobrze przygotować podłoże pod montaż paneli podłogowych?

Odpowiednio wyrównaną podłogę trzeba oczyścić z wszelkiego kurzu i zabrudzeń, a następnie ułożyć na niej folię paraizolacyjną oraz podkład ekopor, jako izolację akustyczną.

Co położyć pod panele podłogowe?

Panele zawsze układa się na folii paroizolacyjnej grubości 0,2 mm oraz na warstwie izolacji akustycznej – najczęściej z pianki polipropylenowej grubości 3 mm. Montaż jest łatwiejszy, gdy przyklei się do podłoża dwustronną taśmą klejącą. Zamiast pianki można użyć miękkich płyt ekopor o różnej grubości, które układa się pod innym kątem w stosunku do ścian – żeby krawędzie płyt nie pokrywały się z krawędziami paneli podłogowych.

Pod panelami na podłodze trzeba ułożyć izolację z folii paroizolacyjnej oraz warstwę pianki, która ma za zadanie wygłuszenie posadzki. Producenci oferują również gotowe maty izolujące akustyczne. Mata o grubości 2 mm zmniejsza poziom hałasu o 20 dB. Panele można przycinać piłą ręczną, choć wygodniej i precyzyjniej będzie użyć wyrzynarki elektrycznej.

Do czego służy tzw. szczelina dylatacyjna?

Panele podłogowe „pływają”, czyli zmieniają, choć nieznacznie, swoje wymiary pod wpływem temperatury i wilgoci. Dlatego też wzdłuż ścian trzeba zostawić szczelinę dylatacyjną, która powinna mieć szerokość od 5 do 10 mm, tak by zasłoniła je listwa przypodłogowa. Do regulacji szerokości dylatacji służą drewniane lub plastikowe kliny grubości około 7 mm. Warunki w pomieszczeniu – w trakcie układania posadzki z paneli temperatura w pomieszczeniu musi wynosić przynajmniej 12°C, a wilgotność powietrza powinna wynosić maksymalnie 55-60%.

Jakie warunki powinny panować w pomieszczeniu?

W trakcie układania posadzki z paneli temperatura w pomieszczeniu musi wynosić przynajmniej 12°C, a wilgotność powietrza maksymalnie 55-60%. W trakcie pracy nie powinno się wietrzyć pomieszczenia, aby wilgotność powietrza nie uległa raptownej zmianie.

Paneli podłogowych nie należy układać w pomieszczeniach wilgotnych, czyli np. w saunie, kuchni czy łazience, chyba, że kupimy drogie specjalne panele przeznaczone do tego rodzaju wnętrz. Nie mogą być również stosowane na zewnątrz budynku i w pomieszczeniach z podłogowym ogrzewaniem elektrycznym, które szybko osiąga wysoką temperaturę. Można je natomiast montować na podłożu z ogrzewaniem podłogowym wodnym. Musi być ono rozprowadzone pod całą powierzchnią podłogi, temperatura przewodu grzejnego nie może być wyższa niż 50°C, a temperatura podłogi wyższa niż 28°C.

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Listwy przyścienne mocuje się do ścian za pomocą kołków lub kleju, a nie do posadzki z paneli podłogowych, które jednak cały czas pracują.

Jak układać panele w wąskim, a jak w obszernym pomieszczeniu?

Panele prezentują się dobrze, jeśli będziemy je układać prostopadle do okna, a więc zgodnie z kierunkiem padania światła dziennego. Taki sposób układania sprawia, że połączenia między poszczególnymi elementami są prawie nie widoczne. Jeżeli okna są na kilku ścianach, panele układa się równolegle do promieni słonecznych wpadających przez okno umieszczone naprzeciwko drzwi do pomieszczenia.

 

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do