www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Podłogi drewniane / Jak pielęgnować podłogi drewniane

Jak pielęgnować podłogi drewniane

Wiele osób coraz częściej wybiera do swych mieszkań podłogi drewniane. Do najbardziej popularnych należą podłogi takich firm jak: Barlinek, Boen, Wicanders czy też Tarkett. Aby służyły nam przez jak najdłuższy czas należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji.

Pierwszą, najważniejszą zasadą jest to, że podłoga drewniana nie lubi kontaktu z wodą. Kontakt z wodą może spowodować odkształcenie desek tworzących podłogę, ich zmatowienie lub odwarstwienie się lakieru. Dlatego nie należy myć podłogi mopem, który wchłania i oddaje znaczną ilość płynu. Warto również pamiętać, aby nie montować podłóg drewnianych w pomieszczeniach, które są narażone na wilgoć.

Drewno należy często odkurzać i zamiatać, chroniąc przed kontaktem z piaskiem czy ostrymi przedmiotami, które mogłyby porysować powierzchnię. Osoby mające zwierzęta powinny dbać o to, żeby regularnie obcinać pazury swoim pupilom. Meble stojące na drewnianej podłodze warto podkleić filcem, który zapobiegnie niszczeniu podłogi podczas przesuwania krzeseł, foteli czy kwietników. Należy też zwrócić uwagę, aby obuwie, w którym chodzimy po drewnianej podłodze, miało miękkie podeszwy. W przedpokoju lub przed wejściem do pomieszczeń z drewnianą podłogą warto umieścić miękkie, chłonne wycieraczki. Sól i piasek wysypywane zimą na chodniki mogą bowiem osłabić, a nawet zupełnie zniszczyć ochronną powłokę drewna. Dlatego tak ważne jest pozbycie się ich z obuwia przed wejściem na naturalny parkiet.

Należy pamiętać, że drewno posiada właściwości ocieplające, antystatyczne i antyalergiczne (zapobiega ono np. rozwojowi roztoczy). Dlatego pozwalajmy dzieciom chodzić boso po drewnianych podłogach. Jeśli chodzi o zabawę ostrymi plastikowymi klockami, to najlepiej jeśli miejsce zabawy usytuujemy na dywanie.

Obecnie na rynku znajduje się wiele środków do czyszczenia drewna, jednak nie wszystkie one tak naprawdę nadają się do tego celu. Należy wybierać środki przeznaczone do powierzchni naturalnych i pamiętać o powściągliwym stosowaniu wody. Po umyciu podłogi drewnianej dobrze jest wytrzeć ją do sucha. Ponadto nie należy nakładać na nią środków z dodatkiem gliceryny. Warto natomiast stosować oparte na woskach i polimerach środki pielęgnacyjne, które aplikowane na drewniany parkiet zapobiegną jego szarzeniu i ułatwią codzienne prace pielęgnacyjne.

 

 

Jeżeli macie jednak jeszcze jakieś wątpliwości i pytania zawsze służymy radą i pomocą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa

w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618

kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do