www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drzwi / Kupujemy drzwi pokojowe - na co zwrócić uwagę?

Kupujemy drzwi pokojowe - na co zwrócić uwagę?

Drzwi pokojowe mają duży wpływ na walory estetyczne pomieszczenia. Dlatego warto zastanowić się przed ich kupnem i przemyśleć jakie będą najlepiej prezentowały się w naszym mieszkaniu. Wybór sposobu otwierania, jeśli chodzi o wewnętrzne drzwi, jest pierwszym krokiem, który musimy wykonać przed zakupem. W ofertach sprzedaży znajdziemy trzy popularne rodzaje drzwi pokojowych. Każde z nich zapewnia nieco odmienne walory użytkowe i dekoracyjne.

Drzwi rozwieralne to najbardziej popularny model i najczęściej wybierany przez klientów. Jednoskrzydłowe drzwi wewnętrzne posiadają przeważnie od 70 do 80 cm szerokości. Na szczególna uwagę zasługują drzwi takich producentów jak Porta, Erkado czy DRE. Drzwi przesuwne poruszają się na specjalnych szynach (czasem zamaskowanych w ukrytej w ścianie kasecie). Nie ograniczają przestrzeni bezpośrednio przed wnęką drzwiową, dzięki temu świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o małej powierzchni. W naszej ofercie sprzedaży znajdziemy jedno- i dwuskrzydłowe drzwi przesuwne pokojowe.

Drzwi harmonijkowe to kolejna ciekawa propozycja, która znajduje zastosowanie w domach i mieszkaniach. Tego rodzaju drzwi pokojowe składają się z kilku, przymocowanych do siebie elementów, które poruszają się na szynie przytwierdzonej do górnej części, jeśli chodzi o wewnętrzne ościeżnice. Kolejną ważną kwestią przy wyborze drzwi jest materiał, z którego są one wykonane. I tak drzwi drewniane są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Drewniane drzwi zazwyczaj posiadają postać rozwieralną. Utrzymane w drewnianej ościeżnicy wprowadzają do wnętrza elegancki design.

Drzwi drewnopodobne najczęściej są wykonane z płyty MDF lub HDF. Są twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie ulegają wypaczeniom. Tanie drzwi pokojowe z płyty drewnopodobnej nadają się do wielu zastosowań.

Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się również drzwi szklane. Drzwi wykonane z tego materiału efektywnie doświetlają wnętrza i wizualnie je powiększają. Hartowane szkło nadaje się do produkcji drzwi rozwieralnych, jednak największą popularnością cieszą się drzwi przesuwne pokojowe. Ich niebanalny wygląd świetnie komponuje się w aranżacjach zainspirowanych stylem nowoczesnym. Szklane skrzydło drzwiowe może być w pełni przezroczyste, matowe lub barwione.

Wybierając zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne, zwróćmy uwagę na konieczność ich konserwacji i zasady utrzymania w czystości. Najłatwiejsze w pielęgnacji będą skrzydła z płyt MDF i HDF. Wszelkie zabrudzenia pojawiające się na ich powierzchni możemy w łatwy sposób oczyścić za pomocą wilgotnej szmatki z dodatkiem zwykłego płynu do mycia naczyń. W przypadku drzwi z naturalnego drewna warto natomiast stosować bardziej specjalistyczne preparaty ochronne, dedykowane do tego materiału. Nie zaleca się mycia drewna na mokro, bowiem może to doprowadzić do nadmiernego zwiększenia poziomu wilgoci. Drzwi drewniane wymagają też okresowej konserwacji. Raz na 4-5 lat warto odświeżyć ich powłokę nową farbą lub preparatem ochronnym.

 

Mam nadzieję, że pomogliśmy Państwu, chociaż trochę zbliżyć się do rozwiązania problemu wyboru drzwi do pokoju, jeżeli macie jednak jeszcze jakieś wątpliwości i pytania zawsze służymy radą i pomocą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482
kom. 608 004 113

 

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do