www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele ścienne / Kasetony i panele ścienne

Kasetony i panele ścienne

Kasetony i panele ścienne są częstymi elementami, które wybieramy do wykończenia sufitów. Przyjrzyjmy się dokładnie jakie produkty możemy znaleźć na naszym rodzimym rynku. Kasetony sufitowe to ozdobne płyty, które charakteryzują się mnogością wzorów. Przykleja się je do sufitu w bardzo prosty sposób. Najczęściej występują jako kasetony styropianowe, jednak można spotkać w sklepach również panele sufitowe z gipsu, drewna, a nawet kasetony ze styroduru. Panele sufitowe są dostępne również w wariancie płyt gipsowo - kartonowych. Także one mają różne wzory, jednak najczęściej są do kupienia w barwie białej lub kremowej. Sufit wykonany przy ich użyciu jest estetyczny i dosyć trwały.

Panele sufitowe z płyt gipsowo - kartonowych odznaczają się dość dobrymi parametrami izolacji akustycznej. Bardzo łatwe w montażu i popularne wśród klientów są panele ścienne. Wśród wiodących producentów tych paneli prym wiedzie Evolve-Design. Producent oferuje panele ścienne w kilku kolekcjach: Basic, Albero, Ston, Prestige czy Premium. Panele sufitowe wykonywane są z różnych materiałów. Częstym surowcem na kasetony sufitowe jest styropian, a na panele sufitowe drewno, aluminium, PCV a nawet stal. Panele sufitowe układa się w prosty sposób, najczęściej na tak zwane wieszaki. Są łatwiejsze w montażu niż kasetony z płyt gipsowo - kartonowych. Oświetlenie sufitowe może być stosowane właściwie bez ograniczeń, przy wykorzystaniu rozmaitych rozwiązań. Oświetlenie sufitowe w przypadku pokrycia sufitu kasetonami z innych materiałów również nie powinno stanowić problemu.

Panele ścienne w takim samym stopniu jak inne elementy wykończeniowe powinny być dobrane ze smakiem. Obecnie na rynku najczęściej wybieranymi produktami z tego zakresu są panele ścienne drewniane, fornir oraz płyty drewnopochodne. Ze względu na mnogość wzorów i barw bardzo zyskały na popularności również panele ścienne z płyt MDF.

Panele sufitowe, kasetony oraz elementy sztukaterii układamy na suficie, który musi być odpowiednio przygotowany. Sufit powinien być jak najbardziej gładki, suchy i odtłuszczony. Na suficie nie powinny się znajdować pozostałości poprzednich dekoracji. Starą farbę najlepiej usunąć. Szeroki dostęp do elementów wykończeniowych daje nam nieograniczone możliwości dekoracyjne. Niezależnie na jaki styl wnętrzarski się zdecydujemy, z pewnością znajdziemy odpowiednie materiały do tego celu.

Jeśli poszukujcie Państwo drzwi to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do