www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Jak zamontować podłogi pływające?

Jak zamontować podłogi pływające?

Podłogi montowane w systemie pływającym cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Są one łatwe i szybkie w montażu. Nie używa się do ich montowania żadnych środków chemicznych czy gwoździ. Możemy ułożyć podłogę w jednej części, a następnie przenieść na nią meble, bez konieczności wynoszenia wszystkiego z pomieszczenia. Należy także pamiętać, że system pływający jest tańszy od systemu klejowego. Nie ponosimy bowiem dodatkowych kosztów za materiały chemiczne. Instalacja podłogi nie jest trudna, dlatego jeśli ktoś ma zamiłowanie do prac remontowych z pewnością sam sobie poradzi. Powinniśmy jednak sprawdzić warunki gwarancji producenta, aby w razie usterki nie stracić przysługujących nam przywilejów. opróżniania całego mieszkania.

System bezklejowy doskonale sprawdzi się podczas zakładania ogrzewania podłogowego. Przy wyborze podłóg należy jednak zwrócić uwagę na jakość zamków. Deski, pod którymi znajdzie się ogrzewanie będą kurczyły się i rozszerzały. W przypadku mało precyzyjnych systemów, podłoga na pewno rozszczelni się. Idealne do zastosowania ogrzewania podłogowego są panele firmy Weninger dostępne w kolekcjach: Ambience, Ambience+, Modern, Natural czy Premium. Do łączenia powierzchni między różnymi pomieszczeniami stosujemy listwy dylatacyjne. Przy ścianach będą to listwy przyścienne. Ich rodzaj uzależniony jest od konwencji wnętrza. Zazwyczaj są w kolorze podłogi, ale coraz częściej wybierane są listwy wykonane z MDF i tu polecamy listwy Paint-Me, dostępne w kilkunastu wzorach i rozmiarach. Rozwiązań jest wiele. Należy pamiętać tylko, że podłoga nie może być bezpośrednio złączona ze ścianą. Powinna mieć minimalnie centymetrową dylatację.

Montaż w systemie pływającym jest obecnie najczęściej rekomendowanym przez profesjonalistów z branży podłogowej. Ma on jednak swoich przeciwników, którzy twierdzą, że podczas chodzenia chociażby w szpilkach, czy ciężkich butach tworzy się pogłos. Do takiej sytuacji może dojść tylko wtedy, gdy podłogę zamontujemy na nierównym podłożu. Dlatego równie ważny jest dobór odpowiedniego podkładu. Podkład pod panele powinien dobrze przewodzić ciepło. Biorąc pod uwagę, że montujemy ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdzi się podkład Energy Pro Comfort Korner, Pianomat 4 mm czerwony z atestem trudnopalności czy podkład Energy Comfort firmy Korner.

Widzimy więc, że wybór i montaż paneli podłogowych w systemie pływającym nie jest rzeczą trudną. Wystarczą tylko dobre chęci i umiejętności majsterkowicza.

 

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do