www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Sztukateria / Sztukateria gipsowa w Twoim domu

Sztukateria gipsowa w Twoim domu

Sztukateria gipsowa stała się ostatnimi czasy bardzo modnym elementem wykańczania wnętrz. Na czym polega jej fenomen? Dlaczego jest tak chętnie stosowana? Poznajmy rodzaje sztukaterii gipsowej i możliwe zastosowania. Sztukateria jest stosowana powszechnie w mieszkaniach i domach prywatnych, ale również we wszelkiego typu budynkach użyteczności publicznej. Gipsowe elementy dekoracyjne goszczą  zarówno w ekskluzywnych restauracjach i hotelach, jak i biurach. Sztukateria gipsowa ma mocnych konkurentów w postaci dekoracji wykonanych ze styropianu czy styroduru, jednak nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Styropianowy sztukater jest łatwiejszy w montażu i tańszy, jednak walory wizualne przemawiają na korzyść stosowania gipsu. Bardzo dużą popularnością cieszą się listwy ozdobne. Występują jako listwy podsufitowe oraz listwy przypodłogowe. Mogą mieć przeróżne formy i żłobienia. Stosowane są ponadto ozdobne fasety i fasety oświetleniowe.

Wśród wymienionych produktów prym wiedzie producent sztukaterii firma Cezar. Ma ona w swojej ofercie bogaty wybór produktów. Na szczególna uwagę zasługują tu listwy gzymsowe o różnych szerokościach i wzorach jak np.:Listwa gzymsowa LGZ-01, LGZ-02, LGZ 0-3, LGZ-10, listwy oświetleniowe:Listwa oświetleniowa gładka LOC-07, LOC- 01, LOC-02 oraz listwy przypodłogowe lakierowane: LPC-01M, LPC-06M, LPC-16M i wiele innych.

Listwy oświetleniowe w połączeniu ze świetlówkami lub led, dają bardzo dobry efekt łączący funkcjonalność z dekoracją. Sztukateria gipsowa jest wykorzystywana również do maskowania mocowania oświetlenia nasufitowego. Doskonale w tej roli sprawdzają się rozety, wykonane zazwyczaj na planie koła. I tu polecamy rozetę dekoracyjną sufitową Creativa R-06, R-08, R-09, R-03.

Sztukateria gipsowa jest o wiele trwalsza niż styropianowa, jednak również dużo droższa. Nie jest tak łatwa w montażu jak sztukater styropianowy, jednak ze względu na swoje dekoracyjne walory może konkurować ze zdobieniami wszelkiego typu. Jest stosowana zarówno wewnątrz pomieszczeń , jak i na zewnątrz budynków. Po tym cząstkowym researchu widać najdobitniej jak szeroki jest wybór towarów sztukateryjnych z gipsu na naszym rodzimym rynku. Ilość kombinacji i stylizacji jakie można osiągnąć przy pomocy sztukaterii gipsowej jest praktycznie nieograniczony. Ograniczać może nas jedynie wyobraźnia i zasób portfela.

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do