www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drzwi / Drzwi przesuwne – inny sposób otwierania

Drzwi przesuwne – inny sposób otwierania

Drzwi przesuwne – inny sposób otwierania Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach o małym metrażu. Zamontowanie takiego systemu sprawia, że każde pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny wygląd i charakter. Drzwi przesuwne wprowadzają zupełnie inny podział przestrzeni niż zwykłe drzwi. Przede wszystkim mogą być znacznie szersze – skrzydło drzwi rozwieralnych szerokości 100 cm zajmuje zbyt dużo miejsca po otwarciu, skrzydło przesuwnych może mieć nawet szerokość 150 cm. Wśród klientów największą popularnością cieszą się systemy przesuwne firmy Pol-Skone, A&J Doors czy Stolpaw. Wszystkie firmy oferują bogaty wybór dekorów i akcesoriów wykończeniowych.

Drzwi przesuwne dzielimy na system naścienny i wewnątrzścienny.

Jeśli chodzi o system naścienny - skrzydło drzwi przesuwa się na wózkach jezdnych po prowadnicy (szynie), którą montuje się na ścianie nad otworem drzwiowym lub do sufitu. Podczas otwierania drzwi pozostają widoczne w jednym pomieszczeniu i pod tym względem niewiele różnią się od drzwi rozwieralnych. Wadą drzwi naściennych jest to, że przy ścianie, na którą się odsuwają, nie można ustawić żadnych mebli. Zalety to prosty montaż i niewysoki koszt.

Elementy do montażu drzwi przesuwnych najczęściej kupuje się w komplecie. Prowadnica najczęściej jest wykonana ze stopów aluminium albo ze stali, może być jedno- lub dwutorowa. Montuje się ją do ściany bezpośrednio albo za pomocą uchwytów kątowych. Materiał, z jakiego zrobiona jest prowadnica, dobiera się do ciężaru skrzydła. Wózki (rolki) umożliwiające przesuwanie skrzydła po szynie mają po dwa lub cztery koła wykonane ze stali albo z tworzywa sztucznego. Do jednego skrzydła zwykle stosuje się dwa wózki. Najlepiej sprawdzają się te z tarmonidu, czyli utwardzonego tworzywa sztucznego, które nie wyciera się w kontakcie z aluminium. Listwy maskujące prowadnicę mają zwykle szerokość kilkunastu centymetrów. Ościeżnica i opaski ją wykańczające są wykonane z tego samego materiału.

Jeśli chodzi o system wewnątrzścienny to kasetę wyposażoną w prowadnicę z wózkami montuje się w otworze, a następnie osłania płytą gipsowo-kartonową lub tynkiem. Drzwi chowane w kasecie nie zabierają miejsca na ścianie, sprawdzą się zatem szczególnie w małych pomieszczeniach.

Drzwi przesuwne to popularny sposób zamykania i otwierania pomieszczeń, gdy mamy ograniczoną przestrzeń. I to zdecydowanie lepszy, wygodniejszy i ładniejszy niż drzwi harmonijkowe lub łamane.

 

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do