www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Kiedy i jak wyregulować drzwi balkonowe

Kiedy i jak wyregulować drzwi balkonowe

Drzwi balkonowe narażone są na duże działanie czynników atmosferycznych. Dlatego właśnie wymagają regularnej konserwacji oraz regulacji.

Regulacja drzwi balkonowych i wejściowych jest konieczna w kilku przypadkach. Jednym z nich jest pojawienie się nieszczelności. Kolejnym sygnałem świadczącym o konieczności regulacji może być skrzypienie skrzydła, bądź większy opór podczas otwierania. Przed rozpoczęciem regulacji warto na początek dokładnie przesmarować zawiasy. Być może w ten sposób wyeliminujemy problem skrzypienia i sprawimy, że regulacja zawiasów drzwi nie będzie konieczna.

Zarówno drzwi balkonowe i okna PCV powinny być wyregulowane już w pierwszym roku po montażu w domu bądź mieszkaniu. Jest to związane z opadaniem skrzydła (szczególnie w oknach i drzwiach o większych gabarytach). Opadanie jest zjawiskiem naturalnym i nie ma negatywnego wpływu na szczelność. Jednak sprawia, że drzwi i okna gorzej się otwierają, a podczas przekręcania klamki czuć większy opór. To z kolei zmniejsza komfort użytkowy.

Po wyregulowaniu wysokości skrzydła musimy sprawdzić, czy drzwi swobodnie się otwierają i uchylają. W razie potrzeby ponawiamy regulacje, przekręcając śrubę regulacyjną o pół obrotu. Jeśli wszystko jest w porządku możemy rozpocząć regulacje pozostałych kierunków. W tym celu całkowicie otwieramy drzwi i przekręcamy dolną śrubę. Spowoduje to przesunięcie skrzydła w kierunku klamki. W kolejnym etapie następuje regulacja drzwi na zawiasach górnych. Umożliwi to wyregulowanie położenia skrzydła po przekątnej.

Regulacja drzwi na dolnych i górnych zawiasach powinna przywrócić płynność działania skrzydła. Po zakończeniu prac warto sprawdzić poprawność działania drzwi balkonowych i w razie konieczności ponowić regulacje. Jeśli skrzydło drzwiowe pracuje poprawnie, wystarczy już tylko przesmarować ruchome elementy.

Jak widać samodzielna regulacja drzwi balkonowych nie jest niczym trudnym. Wystarczy trochę chęci i wszystko będzie gotowe.

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

 


 

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do