www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Wymiana okien- samodzielny montaż czy fachowa ekipa?

Wymiana okien- samodzielny montaż czy fachowa ekipa?

Wymiana okien stawia przed dokonaniem odpowiedniego wyboru każdego właściciela mieszkania czy domu. Zastanawiamy się, czy zdecydować się na samodzielny montaż, czy też lepiej skorzystać z pomocy fachowców. Obie opcje wydają się kuszące. Co jednak zrobić?

Należy najpierw wziąć pod uwagę, że zupełnie inaczej wygląda montaż okien PCV, a inny jest na przykład montaż okien dachowych. Trzeba także sprawdzić z jakich materiałów został wykonany mur. Inaczej montuje się okna w ścianach jednowarstwowych, a przy wielowarstwowych należy zastosować inną technikę. Wymiana okien będzie nastręczała z reguły mniej problemów natury wykonawczej niż montaż okien w nowym budynku, chociaż również w tym zakresie nie ma reguły. Kiedy już sprawdziliśmy te zagadnienia należy przystąpić do demontażu starych okien.

Należy bezwzględnie sprawdzić czy rama jest wystarczająco wytrzymała. Rama musi zostać oczyszczona. Aby nie było problemów ze szczelnością, otwory odpływowe i rowek wypełniamy uszczelniaczem. Dookoła ramy przyklejamy uszczelkę. Montaż okien PCV wykonujemy na kliny regulowane, po czym przykładamy bardzo dokładnie ościeżnicę z PCV.

Regulowanie klinów należy rozpocząć od klinów górnych i bocznych. W momencie kiedy zamocujemy ościeżnicę śrubami nakładamy skrzydła. Następnym etapem jest regulacja klinów dolnych i montaż dolnej części ościeżnicy. Ostatni etap to regulowanie klinów środkowych, która kończy mocowanie.

Zarówno montaż okien plastikowych, montaż okien drewnianych, jak i innego typu wymaga w celu uzyskania dobrej izolacji zastosowania pianki poliuretanowej.  Pianka montażowa pozwoli nie tylko na uszczelnienie, lecz również na wygłuszenie. Pianka montażowa jest powszechnie stosowana nie tylko wtedy kiedy chcemy montować okna. Jeśli montujemy drzwi zewnętrzne również możemy ją zastosować. Pianka montażowa poliuretanowa jest materiałem wysoce elastycznym, jednak nie można przesadzić z jej ilością. Jeśli pianka montażowa zostanie zastosowana w nadmiarze może wypaczać ramy okienne napierając na nią.

Montaż okien plastikowych lub montaż okien drewnianych możemy wykonać również w tak zwanej ciepłej technologii. Również montaż okien PCV czy montaż okien dachowych może odbyć się w ten sposób. Ciepły montaż jest to montaż wielowarstwowy. Dzięki tej metodzie poprawimy własności izolacyjne okna. Ciepły montaż pozwoli zredukować lub wyeliminować mostki cieplne a co za tym idzie zmniejszyć straty ciepła. Technologia montażu wielowarstwowego polega na zastosowaniu dodatkowych  dwóch warstw izolacyjnych. Od zewnątrz będą to materiały paroprzepuszczalne, na przykład specjalna taśma lub folia. Część środkowa to pianka montażowa, natomiast wewnętrzna to warstwa izolacji paroszczelnej.

Tego typu montaż okien wymaga bardzo skrupulatnego przygotowania powierzchni ościeża. Warstwy izolacyjne takie jak taśmy czy folie można skutecznie przymocować do podłoża, które będzie bardzo równe i gładkie. Może się zdarzyć, że podłoże trzeba będzie dodatkowo wyrównać zaprawą murarską. Dotyczy to między innymi pustaków ceramicznych. 

Zanim jednak podejmiemy się sami zadania montażu okien, należy rozważyć pomoc fachowców. Wiele firm, które zajmują się sprzedażą okien oferuje montaż gratis. W pakiecie zawsze wyjdzie taniej, więc postarajmy się zaopatrywać w materiały i usługi w jednej firmie.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 


 


 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Przewiń stronę do