www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Jak doświetlić pomieszczenia na poddaszu

Jak doświetlić pomieszczenia na poddaszu

Aby zapewnić odpowiednio dobre samopoczucie i warunki do pracy w pokoju usytuowanym na poddaszu szczególna uwagę powinniśmy skupić na doświetleniu owego pomieszczenia. Odpowiednia ilość światła naturalnego sprawia, że czujemy się w takim pomieszczeniu komfortowo.

Typowe okna do dachów płaskich mają większy wybór rozmiarów niż wyłazy dachowe – w zakresie od 60 x 60 do 120 x 220 cm. Standardowo są wyposażone w antywłamaniowy pakiet szybowy P2 z szybą bezpieczną (w przypadku pęknięcia szyby kawałki szkła nie rozpryskują się dokoła, lecz pozostają na folii). Nowoczesne okna gwarantują bardzo wysokie parametry termoizolacyjne. W zależności od pakietu szybowego (jedno-, dwu- lub trzykomorowy) współczynnik przenikania ciepła U dla całego okna wynosi od 1,2 W/(m2.K), co gwarantuje oszczędność energii cieplnej i niższe rachunki za ogrzewanie podczas chłodnych dni, do 0,72 W/ (m2.K) – takie okna można stosować w domach pasywnych. W pomieszczeniach, które nie pełnią funkcji reprezentacyjnej, można zamontować okna dachowe ze specjalną kopułą z wytrzymałego poliwęglanu. Charakteryzuje się ona dużą odpornością na uderzenia oraz działanie czynników atmosferycznych takich jak deszcz czy grad. Specjalne powłoki na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni czaszy zabezpieczają przed działaniem promieniowania UV. Kopuła może być transparentna lub matowa. Okna z kopułą są przeznaczone do dachów o kącie nachylenia od 0 do 15o.

Miękkie, rozproszone światło dzienne padające z góry dodaje wnętrzu plastyczności i tworzy nowe możliwości jego aranżacji. I nie chodzi tu tylko o pomieszczenia na poddaszu. Przeszklenie w dachu nad kominkiem umożliwi jednoczesne cieszenie się z kontaktu z żywym ogniem i podziwianie rozgwieżdżonego nieba.

To samo dotyczy części wypoczynkowej. Może ona stać się o wiele bardziej atrakcyjna, jeśli będziemy mieli możliwość podziwiania nieba z kanapy. Doświetlenie od góry w kuchni ułatwi codzienne korzystanie z niej i wykonywanie wielu prac.

Należy pamiętać, że odpowiednio umieszczone okno dachowe ułatwi aranżację pokoju i umożliwi swobodniejsze podzielenie go na strefy, uwalniając nas od konieczności skupiania wszystkich jego funkcji w pobliżu okna w ścianie.

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 


 

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Przewiń stronę do