www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Korek / Podłogi korkowe – wygoda i elegancja

Podłogi korkowe – wygoda i elegancja

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gatunków paneli korkowych, które dopasujemy do swoich potrzeb biorąc pod uwagę zarówno ich wygląd jak i parametry techniczne.

Wybór odpowiedniego produktu z korka  zagwarantuje wieloletnią i bezproblemową eksploatację. A na co zwrócić uwagę przy montażu korka na podłodze?

I tak: w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu, takich jak np. sypialnie, podłoga nie musi być tak odporna na ścieranie, jak w kuchni czy korytarzu. W zależności od rodzaju powłoki zewnętrznej podłogi korkowe dzielimy na dwie grupy: płytki (parkiety) i panele korkowe zabezpieczone lakierem poliuretanowym, płytki i panele korkowe zabezpieczone powłoką winylową (PCV)

Najważniejsze cechy podłóg korkowych: ciche i ciepłe - mają wysokie parametry izolacyjności akustycznej i termicznej, elastyczne, dzięki temu zapewniają komfort eksploatacji, antystatyczne i łatwe w pielęgnacji, oferowane w bogatej palecie naturalnych i barwionych wzorów.

Podłogi z korka mogą być przyklejone do podłoża płytki lub układane jako podłoga pływająca (panele z bezklejowym systemem połączeń). Przy wyborze sposobu montażu należy wziąć pod uwagę kilka czynników; za panelami przemawiają np. niskie koszty przygotowania podłoża (często można je właściwie pominąć), bezproblemowa instalacja oraz możliwość natychmiastowej eksploatacji podłogi po jej zamontowaniu.

Układanie płytek korkowych powinno być poprzedzone pomiarami pomieszczenia; należy wyznaczyć linię, wzdłuż której będą montowane płytki oraz sprawdzić, jakie kawałki płytek będą montowane przy ścianach (nie powinny być węższe niż 5 mm) i ewentualnie skorygować położenie linii.

Klejenie zaczyna się od środka pomieszczenia, wzdłuż wyznaczonej linii i zgodnie z kierunkiem padającego światła dziennego.

Do klejenia płytek ze spodem z korka naturalnego stosuje się zawsze kleje kontaktowe (mogą to być kleje dyspersyjne na bazie żywic lateksowych lub kleje kontaktowe na bazie rozpuszczalników chemicznych - polichloroprenowe).

Panele korkowe instaluje się na odpowiednio równych, stabilnych i suchych podłożach cementowych, anhydrytowych lub drewnianych. Zgodnie z zaleceniami producenta przed położeniem paneli należy wykonać izolację przeciwwilgociową z folii polietylenowej o grubości min. 0,2 mm. Nie ma natomiast konieczności stosowania dodatkowych warstw izolacyjnych, ponieważ panele mają zintegrowaną warstwę izolacji akustycznej ze sprasowanego aglomeratu korkowego.

Jeśli chodzi o panele korkowe to szczególnie polecamy produkty firmy Korex. Korkowy panel podłogowy Cream Korex, Ice Korex, Dark Grey Korex to produkty, dzięki którym pomieszczenie nabierze niespotykanego wyglądu. Dodatkowo zyskamy efekt wyciszenia i bez problemu będziemy mogli chodzić w domu bez kapci.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do