>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Jesteś tutaj: Porady / Korek / Podłogi korkowe – wygoda i elegancja

Podłogi korkowe – wygoda i elegancja

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gatunków paneli korkowych, które dopasujemy do swoich potrzeb biorąc pod uwagę zarówno ich wygląd jak i parametry techniczne. Wybór odpowiedniego produktu z korka zagwarantuje wieloletnią i bezproblemową eksploatację. A na co zwrócić uwagę przy montażu korka na podłodze?

Na co zwrócić uwagę podczas montażu korka na podłodze?

I tak: w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu, takich jak np. sypialnie, podłoga nie musi być tak odporna na ścieranie, jak w kuchni czy korytarzu. W zależności od rodzaju powłoki zewnętrznej podłogi korkowe dzielimy na dwie grupy: płytki (parkiety) i panele korkowe zabezpieczone lakierem poliuretanowym, płytki i panele korkowe zabezpieczone powłoką winylową (PCV).

Najważniejsze cechy podłóg korkowych:

- ciche i ciepłe,

- mają wysokie parametry izolacyjności akustycznej i termicznej,

- elastyczne, dzięki temu zapewniają komfort eksploatacji, antystatyczne i łatwe w pielęgnacji,

- oferowane w bogatej palecie naturalnych i barwionych wzorów.

Sposoby układania podłogi z korka

Podłogi z korka mogą być przyklejone do podłoża płytki lub układane jako podłoga pływająca (panele z bezklejowym systemem połączeń). Przy wyborze sposobu montażu należy wziąć pod uwagę kilka czynników; za panelami przemawiają np. niskie koszty przygotowania podłoża (często można je właściwie pominąć), bezproblemowa instalacja oraz możliwość natychmiastowej eksploatacji podłogi po jej zamontowaniu.

Płytki korkowe

Układanie płytek korkowych powinno być poprzedzone pomiarami pomieszczenia; należy wyznaczyć linię, wzdłuż której będą montowane płytki oraz sprawdzić, jakie kawałki płytek będą montowane przy ścianach (nie powinny być węższe niż 5 mm) i ewentualnie skorygować położenie linii.

Klejenie zaczyna się od środka pomieszczenia, wzdłuż wyznaczonej linii i zgodnie z kierunkiem padającego światła dziennego.

Do klejenia płytek ze spodem z korka naturalnego stosuje się zawsze kleje kontaktowe (mogą to być kleje dyspersyjne na bazie żywic lateksowych lub kleje kontaktowe na bazie rozpuszczalników chemicznych - polichloroprenowe).

Panele korkowe

Panele korkowe instaluje się na odpowiednio równych, stabilnych i suchych podłożach cementowych, anhydrytowych lub drewnianych. Zgodnie z zaleceniami producenta przed położeniem paneli należy wykonać izolację przeciwwilgociową z folii polietylenowej o grubości min. 0,2 mm. Nie ma natomiast konieczności stosowania dodatkowych warstw izolacyjnych, ponieważ panele mają zintegrowaną warstwę izolacji akustycznej ze sprasowanego aglomeratu korkowego.

Jeśli chodzi o panele korkowe to szczególnie polecamy produkty firmy Korex. Korkowy panel podłogowy Cream Korex, Ice Korex, Dark Grey Korex to produkty, dzięki którym pomieszczenie nabierze niespotykanego wyglądu. Dodatkowo zyskamy efekt wyciszenia i bez problemu będziemy mogli chodzić w domu bez kapci.

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do