www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Okna i karnisze / Karnisze jako element wystroju okien

Karnisze jako element wystroju okien

Aby osiągnąć wymarzony efekt wystroju naszych okien, oprócz odpowiedniego doboru firan czy rolet powinniśmy zwrócić uwagę na dobór karnisza.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karniszy, z różnymi typami mocowań i wykonanych z różnego typu materiałów. Możemy zatem wybrać karnisz montowany do ściany bądź karnisz sufitowy. Karnisz ścienny montowany jest nad oknem, na ścianie. Karnisz sufitowy jest produkowany jako karnisz pojedynczy lub podwójny. Podwójne karnisze dają możliwość zawieszenia jednocześnie firany i zasłony. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem w karniszach tego typu są szyny sufitowe, które umożliwiają łatwe przesuwanie firanki czy zasłony. Szyny sufitowe to tylko jedna z propozycji producentów karniszy. Bardzo popularne są również karnisze drążkowe, w przypadku których szyna sufitowa jest zbędna. Są to najczęściej krótkie karnisze, z montażem na dwóch wspornikach. Przesuwanie tkanin okiennych odbywa się tylko pomiędzy wspornikami. Wykorzystuje się je  jako dekoracja okien we wnętrzach tradycyjnych, o klasycznym charakterze. W odróżnieniu od karniszy drążkowych, szyny sufitowe, czyli karnisze szynowe pozwalają na przesuwanie firanki czy zasłony na całej długości, co jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym i praktycznym. Szyna sufitowa występuje jako karnisz podwójny i karnisz pojedynczy o różnych długościach. Najczęściej spotyka się jednak karnisze szynowe, także w kasecie, o rozmiarach 160 cm, 200 cm, 240 cm, a nawet 300 cm oraz o średnicy 16 mm, 19 mm lub 25 mm.

Karnisze mogą być zbudowane z różnych materiałów. Do dyspozycji mamy między innymi karnisze drewniane, karnisze metalowe oraz plastikowe. Do produkcji karniszy wykorzystuje się również aluminium oraz połączenie dwóch materiałów, może to być na przykład stal nierdzewna i drewno lub pcv i metal.

Karnisze drewniane cieszą się dużą popularnością. Duży wybór karniszy drewnianych posiada w swej ofercie firma Karpol. Są to zarówno karnisze pojedyncze jak i podwójne. Duży wybór kolorów sprawia, że łatwo dopasować je do pozostałych elementów naszych mieszkań takich jak np.: panele podłogowe, drzwi czy kolor ścian.

Bardzo modne są ponadto karnisze metalowe. Karnisze metalowe są poddawane procesowi galwanizacji, dzięki czemu kolor karniszy jest trwalszy. Nie zaleca się kupowania karniszy z metalu nie poddanych galwanizacji. Karnisze metalowe są produkowane najczęściej ze stopu cynku oraz aluminium. Występuje również stal nierdzewna oraz mosiądz. Karnisze szynowe - zarówno karnisz sufitowy jako karnisz podwójny, jak i karnisz pojedynczy - pokryte powłoką galwaniczną oraz warstwą lakieru, która zwiększa odporność na ścieranie, są znacznie bardziej trwałe. Do okien plastikowych będzie pasował karnisz sufitowy z pcv. Karnisz sufitowy z pcv jest bardzo łatwy w czyszczeniu. Szyny sufitowe z pcv można ukryć za pomocą listew maskujących z naturalnego drewna, dębowych lub mahoniowych.

Karnisze stanowią nie tylko dekorację okna. Uruchamiając naszą wyobraźnię możemy je dodatkowo wykorzystać w stworzeniu domowej garderoby czy przesłon w pomieszczeniach.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

 


 


Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Przewiń stronę do