www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Rolety okienne / Rolety rzymskie – wygoda użycia i elegancja

Rolety rzymskie – wygoda użycia i elegancja

Każdy z nas ma inny gust i każdy inaczej dekoruje swoje okna. Są zwolennicy firanek, żaluzji czy zasłon. Jednym z bardzo obecnie funkcjonalnych i zarazem eleganckim sposobem na zdobienie okien są rolety rzymskie. Rolety rzymskie są bardzo efektowną ozdobą okna. Pasują do różnorodnych aranżacji i mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. 

Rolety rzymskie stanowią kompromis pomiędzy zasłonami a standardowymi roletami okiennymi. Warto przemyśleć dekoracje okien w swoim domu przy ich użyciu. Rolety rzymskie pełnią kilka funkcji. Oprócz zdobienia okna, chronią przed nadmiernym słońcem oraz stanowią dobre zasłony na wzrok sąsiadów czy przechodniów. Z uwagi na szeroki zakres kolorystyki i tkanin, z których są wykonane bardzo łatwo dopasujemy je do koloru ścian, drzwi czy podłóg w naszych mieszkaniach.

Najczęściej w polskich sklepach spotyka się trzy rodzaje wykończeń rolet tego typu. Są to rzymskie rolety okienne z falistą falbaną, falbanką prostą oraz bez falban.

Rolety rzymskie świetnie imitują zasłony lub firanki. Roleta rzymska jest łatwa w podnoszeniu i opuszczaniu do pożądanej wysokości. Wplecione linki i łańcuszki z boku umożliwiają zwijanie i rozwijanie rolety. Rzymskie rolety okienne montuje się w różny sposób. Niektóre modele rolet mocuje się do skrzydła okna, inne do sufitu lub do ściany. Do niektórych modeli rolet przydadzą się karnisze, gdyż część z nich wyposażonych jest w szelki, które zawiesza się na karnisze. Innym wariantem są rolety montowane w kasecie. Zabudowa rolety w kasecie powoduje, że podczas uchylania okna, materiał nie odchodzi od szyby.

Odpowiednio dobrana roleta rzymska może efektownie odmienić każde wnętrze i stanowić ciekawe urozmaicenie dekoracji okien. W jakich pomieszczeniach stosować rzymskie rolety okienne? Gdzie najlepiej sprawdzą się jako dekoracje okien? Odpowiedź jest prosta. Rzymskie rolety okienne mogą być z powodzeniem stosowane na każdego rodzaju okno, niezależnie od przeznaczenia i funkcji pomieszczenia.

Rolety tego typu będą pasowały zarówno do salonu, sypialni, kuchni, jaki i pokoju dziecięcego. W ofercie wielu firm są również rzymskie rolety dachowe, do stosowania w pokojach na poddaszu. Rolety dachowe są produkowane w taki sposób, aby można je było zamontować na skosach lub przy nietypowym ułożeniu okien. Jeśli okna w naszym domu mają nietypowy kształt lub rozmiar, możemy zamówić również rolety na wymiar. Wielu producentów ma w swojej ofercie rolety, żaluzje oraz inne dekoracje okienne wykonywane na miarę. Rolety typu rzymskiego to gwarancja, że nasze pomieszczenie nabierze indywidualnego charakteru a okno stanie się jego wizytówką.

Przy wyborze rolet okiennych należy pamiętać, aby dobrać je do kolorystyki drzwi oraz podłogi drewnianej lub paneli podłogowych.

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Bardzo przydatny artykuł, wreszcie się przekonałem do zakupu rolet :)
Witam. Jeżeli Państwo szyjecie rolety faliste to zapraszam do zapoznania się z naszym specjalnym rozwiązaniem dla tego typu rolet. http://rema-mm.pl/remaclick-system-rolety-falistej,i184.html

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do