www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Sztukateria

Sztukateria - listwy i gzymsy ozdobne, rozety czy listwy przypodłogowe to bogaty asortyment oferowany przez nasze sklepy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Współcześnie produkowane sztukaterie to nie tylko gips. Zamiast niego do produkcji sztukaterii używa się obecnie styropianu lub polistyrenu ekstradowanego.

W historycznych wnętrzach starych kamienic używano wyłącznie zdobień gipsowych. Najczęściej jednak ze względu na niską cenę używamy sztukaterii ze styropianu. Są one lekkie i można je malować na dowolny kolor, który dostosujemy bez problemu do koloru naszej podłogi, ścian, drzwi czy mebli. Wzory dekoracji styropianowych nie mają tak równych i ostrych krawędzi, jak te wykonane z gipsu. Najlepiej sprawdzają się jako dekoracje sufitów oraz na granicy ścian i sufitu. Elementy, które najczęściej są stosowane w naszych mieszkaniach to listwy i gzymsy ozdobne. Są one dostępne zarówno w bardzo prostych wzorach np: ćwierćwałka poprzez bardziej wyszukane wzory. Długośc takich listew to zazwyczaj 200 cma ich szerokość waha się od 2 do 7 cm.

Jeśli zdecydujemy się na sztukaterię z pianki poliuretanowej, możemy wybierać z bogatej oferty dekoracji sufitu i dekoracji ścian. Ponieważ jest to materiał odporny na pękanie i wodę, jednolity i gładki, wykonane w nim wzory są równe, dokładne, z wyraźnymi szczegółami. Sztukaterie z pianki poliuretanowej mogą być również gięte.

Najdroższe, najtrudniej dostępne, a przez to również najrzadziej stosowane, są sztukaterie z granulatu Verofill. To tworzywo z glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą. Charakteryzuje je lekkość, trwałość i niski współczynnik rozszerzalności termicznej. Poza tym zapewnia ono sztukaterii odporność na działanie czynników mechanicznych – trudno je więc uszkodzić.

Więcej

 

 Sztukateria

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń: (32) 797 16 18 lub 608-004-114

lub napisz e-maila na adres sosnowiec@coopra.pl

Przewiń stronę do