www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Strona główna / Artykuły na stronie głównej (pod rombami, nad poradami) / Korek nie tylko ozdoba ale i materiał budowlany

Korek nie tylko ozdoba ale i materiał budowlany

 W obecnych czasach coraz częściej sięga się po naturalne materiały budowlane takie jak korek. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Korek jest naturalnym materiałem. Stanowi on wierzchnią warstwę zielonego dębu korkowego Quercus, występującego na określonych obszarach zachodniej części basenu Morza Śródziemnego. Tworzy on nieprzepuszczalną dla wody i powietrza warstwę, która chroni drzewo przed utratą wody, działaniem bakterii i drobnoustrojów, wahaniami termicznymi, a także pożarami. Jej zbiórka przeprowadzana jest ręcznie, wyłącznie przez specjalistów. Korę zdejmuje się wyłącznie przy odpowiedniej pogodzie, wiosną lub latem, gdy drzewo rośnie i szybko tworzy nową korę. Po zerwaniu, gojenie ran następuje samoczynnie, a proces ten trwa około trzech miesięcy.

Jako materiał budowlany korek znany jest od czasów prehistorycznych. Zalety jakie posiada wpływają na jego popularność. Korek jest pięciokrotnie lżejszy od wody a cechę tą zawdzięcza zwiększonej obecności suberyny, która wzmacnia i termoizoluje.Korek stosuje się w budownictwie także jako materiał do wypełniania szczelin dylatacyjnych, które powstały przy oddzieleniu nośnych elementów konstrukcji budynku. Dzięki swoim właściwościom, korek znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie. W mieszkaniach wykorzystuje się go głównie na pokrycie podłóg i ścian. Podłoga, to głównie panele lub płytki korkowe, dodatkowo pokryte drewnem lub korkowym fornirem oraz warstwą lakieru bezbarwnego. Może on być stosowany jako izolacja wewnętrzna, a także jako warstwa wierzchnia. Podłogi z korka są funkcjonalne, charakteryzują się bardzo dobrymi walorami ocieplającymi i akustycznymi.

Korek jest również wykorzystywany do pokrycia ścian. W zależności od naszych upodobań, możemy zakupić płytki i tapety w kolorze naturalnego korka lub barwione. Można je układać praktycznie w każdym pomieszczeniu, nawet w takim, w którym panuje duża wilgotność. W takim przypadkach dodatkowo zabezpiecza się je warstwą winylu.

 

 

Więcej

 

 

Komentarze

Polecam, mam korek na ścianie w salonie. Niebywały efekt a przy tym doskonałe właściwości ocieplające i akustyczne!!!!

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do