www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Rodzaje bram garażowych

W naszych Salonach Coopra oferujemy Państwu szeroką gamę bram garażowych czołowych producentów, którzy oferują wzory pasujące do otoczenia oraz budynku. 

Garaż może być wolno stojący lub też może być połączony z domem. Połączenie z domem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ale wymaga pieczołowitego zabezpieczenia właśnie w postaci bramy garażowej.

Królujące dawniej ciężkie i ręcznie otwierane wrota sa obecnie wypierane przez nowoczesne i łatwo otwierające się bramy, które maja jeszcze dodatkową zaletę czyli nie zabieraja miejsca na podjeździe.

 

 

Bramy garażowe uchylne są bramami najtańszymi ze względu na prostą konstrukcję i łatwy montaż. Są otwierane do górya ich dolna część nieznacznie wysuwa się na zewnątrz garażu. Nie będą się nadawały do garaży z krótkimi podjazdami lub tych, które wychodzą na ulicę. Konstrukcją nośną takich bram są profile stalowe, przymocowane kotwami do ścian garażu. Boczne profile są prowadnicami, po których przesuwa się mechanizm unoszący bramę. Bramy garażowe uchylne maja zazwyczaj szerokość 3 m.

 

 

    

Bramy segmentowe znacznie droższe od bram uchylnych. Ich zaletą jest duża szczelność i to, że nie zajmują miejsca przed garażem.. Mogą mieć nawet 6 m szerokości i można je instalować w otworze o kształcie łuku. Ich budowa to segmenty połączone zawiasami., otwierają się przesuwając do góry na rolkach po prowadnicach przymocowanych do ścian, chowając się pod sufitem garażu. Mechanizm działa dzięki sprężynom.

 

 

Bramy rolowane działają jak rolety okienne i w związku z tym zajmują najmniej miejsca.Zbudowane są z wąskich profili, które nawijają się przy otwieraniu na wał w skrzynce umieszczonej nad wjazdem (na zewnątrz lub od wewnątrz). Bramę rolowaną kupuje się od razu z napędem elektrycznym, ale można ją także otwierać ręcznie w przypadku awarii lub braku prądu.

 

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do