www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele ścienne / Montowanie paneli ściennych PCV

Montowanie paneli ściennych PCV

Panele ścienne PCV to produkt, który nadaje się do montowania w każdym rodzaju pomieszczeń. Szczególnie dobrze sprawdzą się w takich pomieszczeniach, które narażone są na wilgoć. Tak więc doskonale będą wyglądały i sprawdzały się w kuchni i łazience. Ich ważną zaletą jest także bardzo łatwa konserwacja, która polega właściwie na przecieraniu ich gąbką.

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie jak zamontować panele ścienne. Najczęściej są stosowane dwa rodzaje układania paneli. Montujemy je albo na specjalnych listwach przykręconych do ściany lub bezpośrednio na ścianę.

 

Zanim zaczniemy pracę należy przygotować niezbędne narzędzia takie jak: miarka, młotek, wkrętak. Układanie paneli na specjalnych listwach przykręcanych do ściany to metoda bardzo pracochłonna.

Panele dekoracyjne PVC można montować do rusztu z listew drewnianych, ułożonych w odstępach 30-40 cm, prostopadle do kierunku układania paneli. Montaż należy zacząć od ułożenia listwy startowej, a potem wsuwać kolejno panele i mocować je do listew drewnianych za pomocą śrub, gwoździ lub zszywek. Klipsy, poprzez zachowanie dylatacji między panelami, umożliwiają odpowiednią wentylację w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci.

Do łączenia paneli oraz narożników stosowane są listwy wykończeniowe (oferowane w systemie przez producenta). Na styku ściany i sufitu można zamocować ozdobną listwę przysufitową. Niektórzy producenci dopuszczają też klejenie paneli PVC bezpośrednio do ściany (w tym wypadku wymagana jest równa powierzchnia ściany).

Pomieszczenia, w których montuje się panele powinny być wyposażone w sprawnie działającą wentylację. Trzeba też pamiętać, że ściany nie mogą być zaatakowane przez grzyb i pleśń. Nie można traktować paneli jako zasłony dla tego typu uszkodzeń. W przypadku stwierdzenia zagrzybienia ścian należy je zlikwidować oraz wyeliminować przyczyny, które je spowodowały.

Przed przystąpieniem do montażu boazerii sporządzamy szczegółowy plan. Pozwoli on na unikniecie pomyłek i niepotrzebnych strat materiału. Konstrukcję nośną wykonujemy z listew z drewna, przestruganych co najmniej z jednej strony. Listwy o wymiarach 20 x 40 mm mocujemy do ściany za pomocą kołków rozporowych i dokładnie poziomujemy. Listwy montujemy w kierunku prostopadłym do przebiegu paneli. Staranne wykonanie konstrukcji nośnej decyduje o uzyskaniu zadowalającego efektu końcowego.

Pierwszy panel przybijamy do podkładu w górnej części małym gwoździem, aby ustawić dokładnie do pionu, po czym mocujemy go na stałe. Następnie, w wyfrezowany rowek paneli, wkładamy specjalne klamry mocujące i przybijamy je do konstrukcji podkładu gwoździami lub zszywkami. Po czym wkładamy kolejne panele i mocujemy klamrami.

Paneli na bazie materiałów drewnopochodnych nie wolno montować bezpośrednio do ściany za pomocą kleju montażowego. Ponieważ boazeria, podobnie jak drewno, zmienia swe wymiary (ok. 0,6%), należy  zachowywać szczeliny dylatacyjne (10-15 mm) pomiędzy boazerią a każdym stałym elementem konstrukcyjnym: ścianą, sufitem, podłogą, filarem, belką stropową itp.

 

 

 

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do