www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Klamki / Klamka drzwiowa: tradycyjna, nowoczesna czy rustykalna?

Klamka drzwiowa: tradycyjna, nowoczesna czy rustykalna?

Jak wybrać klamkę do drzwi w różnym stylu, których klamek lepiej unikać, czego można wymagać od dobrej klamki?

 Na rynku dostępnych jest wiele modeli klamek, zaczynając od tych klasycznych, poprzez proste, nowoczesne, kończąc na wyszukanych, designerskich rozwiązaniach. Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

Wszystko zależy od gustu i stylu w jakim urządzone jest nasze mieszkanie, dom czy biuro. Głównym zadaniem klamki jest otwieranie i zamykanie drzwi. Powinna być więc przede wszystkim praktyczna i poręczna. Przed zakupem klamki warto wziąć ją do ręki i sprawdzić, czy jest wygodna.

Przy zakupie klamki należy wziąć pod uwagę także typ pomieszczenia, w którym zamierzasz ją zamontować. Klamkę z blokadą wybierz do łazienki, natomiast z zamkiem - do pomieszczeń, które czasem powinny zostać zamknięte od zewnątrz. Oglądając drzwi najpierw zazwyczaj skupiamy uwagę na klamce. Przy jej zakupie istotny jest zarówno kształt, kolor, jak i wielkość. Do drzwi klasycznych bardziej pasują klamki z szyldem podłużnym. Szyld dzielony, czyli rozetę, lepiej montować w drzwiach nowoczesnych. Dobrze dopasowana klamka powinna współgrać także z rozmiarem i stylem drzwi. W drzwiach nowoczesnych na pewno sprawdzą się modele o prostym i eleganckim designie.

 

Klamka to jeden z tych szczegółów, na które możemy nie zwracać uwagi na co dzień, ale jeśli tylko ich zabraknie lub będą źle dobrane, wyraźnie to odczujemy. Zgodnie z zasadą, że diabeł tkwi w szczegółach, warto zadbać i o ten detal.

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Kupiłam drogą internetową klamki Toulouse, efekt niesamowity a dodatkowym atutem jest polski producent i bardzo przystępna cena. Polecam wszystkim, którzy szukają czegoś oryginalnego.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do