www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Co wybrać wykładzinę dywanową czy panele podłogowe?

Co wybrać wykładzinę dywanową czy panele podłogowe?

 

            Odwieczny dylemat czy wybrać panele podłogowe, czy też wykładzinę dywanową. Nie ma złotego środka do rozstrzygnięcia tego dylematu. Do gabinetu, gdzie spędzamy czas pracy lepsze wydają się panele podłogowe, ale należy pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni pod fotelem specjalną matą ochronną.
         Wykładzina dywanowa w pokoju dodaje pomieszczeniu eleganckiego wyglądu, dodatkowo, jeżeli zostanie ona umieszczona na podkładzie z pianomatu zyskamy efekt ciepła i miękkości  oraz uczucie lekkości podczas chodzenia po wykładzinie. Mamy do dyspozycji dwie grubości pianomatu 5mm oraz 10 mm. Grubość 1 cm jest optymalna zarówno dla nas, jako użytkowników jak i dla parametrów wykładzin, które na pianomacie układamy. Montaż jest prosty dzięki zastosowaniu specjalnej taśmy służącej do przymocowania pianomatu do podłoża. Warto zwrócić uwagę, na jakość wykładziny dywanowej, ponieważ niska, jakość może skutkować w późniejszym czasie eksploatacji wgnieceniami pod meblami.
 

 

 

Po połączeniu pianomatu z wykładziną dywanową uzyskujemy efekt ciepła i tłumienie kroków. Zaletą pianomatu jest również łagodzenie upadków, dlatego warto umieścić go w pokoju dziecięcym.
Kolorowa wykładzina dywanowa daje nam możliwości kolorystycznie ciekawego połączenia listwami przypodłogowymi z mdf, które możemy zamontować w kolorze białym lub też pomalować na dowolny kolor współgrający z kolorem wykładziny. Dla uzyskania efektu ekskluzywności można zastosować najnowsze listwy przypodłogowe z mdf Paint Me Glass wzór 1 wysokość 80 mm o wysokim połysku. Listwy przypodłogowe z mdf mocuje się na specjalne uchwyty klamry w przypadku ścian prostych, a jeżeli ściany pokryte są nierównościami listwy montujemy za pomocą kleju Mamut a szczeliny wypełniamy akrylem max. Do łączenia listew w narożnikach stosuje się paluch, narożnik, blok do listew przypodłogowych MDF "Paint Me"
 

 

        W przypadku dużych pomieszczeń, które mają słabą akustykę może okazać się pomocny dywan, który możemy położyć na panele podłogowe. Zaletą wyboru dużego wzorzystego dywanu jest fakt, że optycznie pomniejsza on duże pomieszczenia, czyli im większe pomieszczenie tym większy wzór na dywanie. W przypadku pomieszczeń mniejszych układamy na podłodze drewnianej mały dywan jasny w małe wzory, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Trzeba pamiętać, że w małym pokoju możemy również zyskać na powierzchni zamieniając drzwi zewnętrzne na drzwi łamane lub drzwi przesuwne, które ostatnio stają się modne a ich producenci A&J DOORS, STOLPAW prześcigają się w pomysłowych rozwiązaniach swoich produktów.
W przypadku sypialni można zastosować, co nam się żywnie podoba, na uwagę zasługują panele podłogowe winylowe oferowane przez czołowych producentów takich jak Quick Step, Skema Tarkett, Wickanders dodają elegancji każdemu z pomieszczeń mieszkalnych. Do tego dodać dywan pamiętając o zasadach oddziaływania kolorami: niebieski kolor odpręża i uspakaja a czerwony działa pobudzająco.
 
 
Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do