>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Rabat w koszyku

Jesteś tutaj: Porady / Montaż drzwi Porta

Montaż drzwi Porta

Firma Porta to jeden z czołowych producentów drzwi. Jeśli decydujemy się na zakup drzwi pochodzących z tej firmy – otrzymujemy od razu skrzydło oraz ościeżnicę.

Co możemy znaleźć w komplecie drzwi Porta?

Ościeżnice zwykle składają się z trzech elementów, które trzeba ze sobą połączyć. W komplecie znajdują się łączniki do ościeżnic i zawiasy. Nierzadko w zestawie możemy znaleźć maskownice do wykończenia łączenia ościeżnic ze ścianami. Osobno należy dokupić jednak klamkę [kliknij TUTAJ], a czasem również zamek.

Pomiar otworu drzwiowego

Przed zakupem drzwi dokonaj pomiaru otworu drzwiowego. Zmierzyć trzeba również grubość muru ścian, aby dobrać właściwe rozmiary ościeżnicy. Sprawdź koniecznie czy potrzebujesz drzwi prawych czy lewych. Drzwi lewe to takie, które posiadają zawias po lewej stronie w chwili, gdy stoisz przed nimi i otwierasz je w swoją stronę. Analogicznie funkcjonują drzwi prawe. Nie dokonujesz pomiaru grubości ścian tylko w przypadku, kiedy zdecydujesz się na drzwi harmonijkowe.

 
 

 

Montaż – samodzielny czy profesjonalna firma?

Choć wydawać by się mogło, że samodzielny montaż drzwi nie wymaga wielu umiejętności, to jednak przed jego rozpoczęciem warto przejrzeć choćby umowę gwarancyjną. Może okazać się bowiem, że gwarancja przysługuje nam wówczas tylko i wyłącznie, kiedy drzwi zostaną zamontowane przez autoryzowaną ekipę. Warto pamiętać także o tym, że montowanie ościeżnic oraz zawieszanie skrzydeł drzwi przeprowadza się wtedy, gdy w pomieszczeniach są już ułożone panele podłogowe, zamontowane listwy przypodłogowe i pomalowane ściany, żeby uniknąć konieczności zabezpieczania drzwi przed malowaniem.

Montaż ościeżnicy

Niektóre modele ościeżnic dostarczane są w całości, ale w większości ościeżnica wymaga złożenia z trzech oddzielnych elementów. Ościeżnice łączy się mechanicznie przy pomocy śrub oraz na klej, który trzeba rozprowadzić w narożnikach. Pamiętaj o zachowaniu kątów prostych.

Gotową ościeżnicę wstawiamy w otwór. Między murem a ościeżnicą musi zostać szczelina o grubości 1-2 cm. W celu ustabilizowania ościeżnicy używamy plastikowych lub drewnianych klinów. Po zaklinowaniu sprawdzamy pion i poziom i ewentualnie go korygujemy. Ościeżnicę powinno się przykręcić do ścian, chociaż nie zawsze jest to konieczne. Między pionowe elementy wsadź 3-4 rozpórki o szerokości równej szerokości w świetle ościeżnicy. Muszą być dobrze osadzone, aby podczas nanoszenia pianki utrzymywały ościeżnicę na miejscu i przeciwdziałały jej wypaczeniu. Mocując je uważaj, żeby nie zarysować ościeżnic.

Przed wpuszczeniem w szczeliny (zroszonej wodą) piany montażowej zabezpieczamy krawędzie ościeżnicy taśmą malarską, którą usuwamy, gdy pianka stwardnieje. Polecamy piankę firmy Den Braven, która znajduje się w naszej ofercie. Pianki nie stosujemy, gdy montowane są drzwi przeciwpożarowe, wtedy zastępuje się ją wełną mineralną.

Po stwardnieniu pianki, odcinamy nożem jej nadmiar. Montujemy listwy maskujące wokół ościeżnic. Czasami tworzą one opaskę, którą trzeba zmontować podobnie jak ościeżnicę. Kleimy je do ścian klejem montażowym a następnie szczeliny wypełniamy akrylem lub silikonem budowlanym.

Zakładanie skrzydła

Zakładając, że nie ma konieczności podcinania skrzydła zawieszanie skrzydła jest proste, ale warto mieć kolegę do pomocy. Trudniejsza jest regulacja zawiasów. Musisz przygotować klucz imbusowy i śrubokręt. Odkręcając i dokręcając śruby ustawiasz prawidłową pozycję zawiasu względem pionu oraz chowasz lub wysuwasz trzpień, regulując wysokość zawieszenia skrzydła. Po regulacji zawiasów czy skrzydło prawidłowo zamyka się i otwiera.

Montaż klamki

W drzwiach jest przygotowany fabrycznie otwór pod klamkę, więc zaopatrzeni w klucz imbusowy oraz wkrętarkę bez trudu zamontujecie Państwo klamkę.

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

 

Przewiń stronę do