www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drzwi / Montaż drzwi Porta

Montaż drzwi Porta

       Dokonując zakupu drzwi wewnętrznych lub drzwi zewnętrznych firmy Porta otrzymują Państwo skrzydło oraz ościeżnicę.
Ościeżnice zwykle składają się z trzech elementów, które trzeba ze sobą połączyć. W komplecie znajdują się łączniki do
ościeżnic i zawiasy. Czasami w komplecie znajdują się maskownice do wykończenia łączenia ościeżnic ze ścianami.
Osobnym produktem jest klamka a czasami zamek.

          Zanim podejmiesz decyzję o samodzielnym montażu, przejrzyj umowę gwarancyjną, gdyż może się okazać, że gwarancja przysługuje ci tylko wówczas, gdy drzwi zamontuje autoryzowana ekipa. Montowanie ościeżnic i zawieszanie skrzydeł przeprowadza się wtedy, gdy w pomieszczeniach są już ułożone panele podłogowe, zamontowane listwy przypodłogowe i pomalowane ściany, żeby uniknąć konieczności zabezpieczania drzwi przed malowaniem.

 

 

 

 

 

Przed zakupem drzwi dokonaj pomiaru otworu drzwiowego. Zmierzyć trzeba również grubość muru ścian, aby dobrać właściwe rozmiary ościeżnicy. Sprawdź koniecznie czy potrzebujesz drzwi prawych czy lewych. Drzwi lewe to takie, które posiadają zawias po lewej stronie w chwili, gdy stoisz przed nimi i otwierasz je w swoją stronę. Prawe na odwrót. Nie dokonujesz pomiaru grubości ścian tylko w przypadku, kiedy zdecydujesz się na drzwi harmonijkowe.

 

 

Montaż ościeżnicy

Niektóre modele ościeżnic dostarczane są w całości, ale w większości ościeżnica wymaga złożenia w całość z trzech oddzielnych elementów. W komplecie znajdziesz łączniki. Ościeżnice łączy się mechanicznie przy pomocy śrub oraz na klej, który trzeba rozprowadzić w narożnikach. Pamiętaj o zachowaniu kątów prostych.

Gotową ościeżnicę wstawiamy w otwór. Między murem a ościeżnicą musi zostać szczelina o grubości 1-2 cm. W celu ustabilizowania ościeżnicy używamy plastikowych lub drewnianych klinów. Po zaklinowaniu sprawdzamy pion i poziom i ewentualnie korygujemy. Ościeżnicę powinno się przykręcić do ścian, chociaż nie zawsze jest to konieczne. Między pionowe elementy wsadź 3-4 rozpórki o szerokości równej szerokości w świetle ościeżnicy. Muszą być dobrze osadzone, aby podczas nanoszenia pianki utrzymywały ościeżnicę na miejscu i przeciwdziałały jej wypaczeniu. Mocując je uważaj, żeby nie zarysować ościeżnic.

 

 

 

 

Przed wpuszczeniem w szczeliny (zroszonej wodą) piany montażowej zabezpieczamy krawędzie ościeżnicy taśmą malarską, którą usuwamy, gdy pianka stwardnieje. Polecamy piankę firmy Den Braven , która znajduje się w naszej ofercie. Pianki nie stosujemy, gdy montowane są drzwi przeciwpożarowe, wtedy zastępuje się ją wełną mineralną.

Po stwardnieniu pianki, odcinamy nożem jej nadmiar. Montujemy listwy maskujące wokół ościeżnic. Czasami tworzą one opaskę, którą trzeba zmontować podobnie jak ościeżnicę. Kleimy je do ścian klejem montażowym a następnie szczeliny wypełniamy akrylem lub silikonem budowlanym.

 

Zakładanie skrzydła

Zakładając, że nie ma konieczności podcinania skrzydła zawieszanie skrzydła jest proste, ale warto mieć kolegę do pomocy. Trudniejsza jest regulacja zawiasów. Musisz przygotować klucz imbusowy i śrubokręt. Odkręcając i dokręcając śruby ustawiasz prawidłową pozycję zawiasu względem pionu oraz chowasz lub wysuwasz trzpień, regulując wysokość zawieszenia skrzydła. Po regulacji zawiasów czy skrzydło prawidłowo zamyka się i otwiera.

Montaż klamki

W drzwiach jest przygotowany fabrycznie otwór pod klamkę, więc zaopatrzeni w klucz imbusowy oraz wkrętarkę bez trudu zamontujecie Państwo klamkę.

 

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do