www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Mieszkać z roślinami

Mieszkać z roślinami

  W mieszkaniu spędzamy znaczną część naszego życia. Co jakiś czas decydujemy się na remont, kupujemy nowe panele podłogowe, wymieniamy drzwi wewnętrzne.

Od wieków wiadomo, że rośliny w pokoju mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie, nie każdy jednak wie, że oprócz oczywistego faktu, że rośliny produkują tlen i oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń mają inne wartościowe zalety. Paproć nefrolepis jest mistrzem wśród roślin w ekologicznym oczyszczaniu powietrza z aldehydu mrówkowego, natomiast epipremnum złociste jest jedną z niewielu roślin, które usuwają z powietrza nikotynę, nawet, jeżeli jesteśmy osobami niepalącymi to niejednokrotnie pojawią się goście, którzy do kawy zapalą papierosa.

 

 

 

 

Znamy z autopsji, fakt, że w zimie mamy podrażnione gardło i oczy, wysuszone błony śluzowe nosa i ust. Odpowiada za to najczęściej suche powietrze w pomieszczeniach. Oczywiście możemy kupić nawilżacze powietrza, ale wówczas nasze rachunki za energię elektryczną znacznie wzrosną. Rozwiązaniem tego problemu są rośliny, dzięki którym ich wysokie parowanie poprawią wilgotność powietrza.

Rośliny są jak zielone płuca, absorbują substancje toksyczne, niejednokrotnie związane ze złą wentylacją lub klimatyzacją pomieszczeń.

A oto ranking skutecznie zabójczych dla toksyn roślin według pracowników firmy Coopra:

1.Felenopsis skutecznie działa przeciwko ksylenom – lubi półcień

2.Kaktus bożonarodzeniowy szybko rosnący – lubi miejsca nasłonecznione

3.Gerbera, która jest łatwa w pielęgnacji – także lubi miejsca jasne

4.Chryzantema, u której rzadko występują szkodniki –uwielbia miejsca jasne

 

 

 

 

 

Do łazienek idealnie nadają się paprocie, które dobrze zachowują się w zaciemnionych pomieszczeniach a jednocześnie potrzebują sporej wilgotności powietrza. Do zacienionych pokoi proponujemy dracenę, zielistka Sternberga czy też epipremnum złociste.

Jasne miejsca uwielbia figowiec, juka oraz rośliny kwiatowe. W pełnym słońcu przetrwają identycznie jak ma to miejsce na pustyni, czyli kaktusy oraz palmy, które potrafią przetrwać bez dużej ilości wody.

Z ciekawostek: nie wylewajcie resztek gazowanej wody, dla nas nie jest ona atrakcyjna, ponieważ już jest ze znikomą ilością gazu, natomiast dla roślin to spora dawka magnezu i potasu. Prysznic w wannie ucieszy rośliny liściaste, pozbawiając ich kurzu z liści.

Widzicie, zatem Państwo jak ważne jest, aby podczas aranżacji wnętrza nie zapominać o wkomponowaniu w życiową przestrzeń roślin zielonych.

 

 

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do