www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Akcesoria podłogowe / Jaki podkład pod ogrzewanie podłogowe?

Jaki podkład pod ogrzewanie podłogowe?

       Wybór podkładu pod ogrzewanie podłogowe to bardzo istotna i ważna kwestia. Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących podkłady pod ogrzewanie podłogowe. Wybór zatem nie jest łatwy.

        Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup podłogi pływającej, wówczas pomiędzy posadzką a warstwą pokrycia podłogowego powinniśmy położyć warstwę podkładu. Ma on za zadanie zabezpieczyć panele przed ich szybkim zniszczeniem, a więc przedłuża żywotność podłogi. Podczas codziennego użytkowania nie bez znaczenia będą także inne jego funkcje – takie jak chociażby izolacja cieplna i akustyczna. Niezależnie od wybranego podkładu, warto też zastosować folię paraizolacyjną, tak aby uchronić panele przed wpływem skraplającego się i przenikającego do paneli powietrza.

Jednym z najtańszych rozwiązań jest zastosowanie podkładu z pianki polietylenowej.

Są one wybierane zazwyczaj przez osoby, które nie mają świadomości, jak duże znaczenie może mieć zakup odpowiedniego podkładu. Kierują się wyłącznie ceną, a ta faktycznie może być atrakcyjna. Niestety, to wszystko, co można powiedzieć o zaletach pianki polietylenowej przy takim zastosowaniu. Podkład dostępny jest w rolkach o różnych grubościach. Bez względu jednak na to, jaką grubość wybierzemy, pianka z czasem ulegnie spłaszczeniu, a więc poziom podłogi obniży się. Problemem jest także wyjątkowo słaba izolacja akustyczna i termiczna.

          Wiele osób wybiera także podkład z korka. Korek to materiał naturalny, uzyskiwany z kory dębu korkowego. Warstwę korka usuwa się z drzew, bez ich wycinania ani uszkadzania. Korek, jako materiał naturalny, ma wiele unikalnych właściwości, niemożliwych do osiągnięcia w przypadku produktów sztucznych. Z tego też powodu wielu specjalistów właśnie korek uważa za najlepszy rodzaj podkładu pod podłogę pływającą.

Podkład korkowy dostępny jest zarówno w formie rolki, jak i w arkuszach o różnej grubości. Pod panele stosuje się zazwyczaj korek o grubości 2-3 mm, choć w sprzedaży są również wersje znacznie grubsze (nawet do 10 mm).

Korek ma wyjątkowo dobre właściwości akustyczne – nie przenosi drgań, tłumi dźwięki, sprawia, że we wnętrzu nie słychać echa. Podłoga jest cichsza niż przy zastosowaniu innego podkładu, a przy tym cieplejsza. Korek zapewnia bowiem także dobrą izolację termiczną w szerokim zakresie temperatur.

Najlepszym zatem rozwiązaniem jest użycie podkładu Energy Pro Comfort wyprodukowanego przez firmę Korner.

Ten specjalistyczny podkład, przeznaczony na ogrzewanie podłogowe, zapewni nawet 6-krotnie mniejszy opór cieplny niż popularne podkłady z XPS. Dzięki temu zużyjemy znacznie mniej energii na osiągnięcie tej samej temperatury w pomieszczeniu. Możemy również, nie zwiększając zużycia energii, uzyskać wzrost temperatury pomieszczenia nawet o 3 stopnie Celsjusza. Dodatkowo podkład posiada wyjątkową odporność na obciążenia, doskonałe parametry akustyczne oraz zintegrowaną barierę paroizolacyjną. Zdolność podkładu do przewodzenia ciepła z ogrzewania podłogowego to bardzo ważny aspekt, często brany pod uwagę przy wyborze produktu. Podkład transportujący ciepło do podłogi zadowoli wszystkich, którzy cenią sobie komfortowe chwile w przyjemnej atmosferze.

Reasumując warto wydać nieco więcej pieniędzy z naszego budżetu i wybrać podkład dzięki któremu z czasem zainwestowane pieniądze zwrócą nam się kilkukrotnie.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą.

 

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do