www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Bramy garażowe i wjazdowe / Montaż bramy garażowej. O czym trzeba pamiętać?

Montaż bramy garażowej. O czym trzeba pamiętać?

Kupując bramę garażową kierujemy się wieloma czynnikami. Na pierwszym miejscu pojawia się sprawa ceny, potem funkcjonalność a na końcu względy estetyczne. Wielu producentów produkuje bramy dopasowane pod względem koloru lub użytych aplikacji do drzwi wejściowych.

Choć niektóre bramy garażowe (np. segmentowe) można zamontować samemu, przeważnie zatrudnia się do tego autoryzowaną ekipę polecaną przez producenta lub firmę handlową. Musimy się jednak liczyć z kosztami montażu, które wynoszą w okolicy 500-1000 zł (w zależności od rodzaju bramy). Kiedy decydujemy się na samodzielne osadzenie bramy, jej rodzaj najlepiej wybrać już na etapie projektu garażu. Warto wówczas zaplanować wymiary otworu oraz jego położenie, konieczne jest m.in. ustalenie wysokości nadproża czy szerokości otworu.

Przed montażem bramy musi być także określona wysokość posadzki, którą można ułożyć później. Jej określenie jest konieczne, by uniknąć powstania szpary między podłogą a skrzydłem bramy. Brama garażowa nie może być źródłem ucieczki ciepła z pomieszczenia, dlatego bardzo ważne jest jej zamontowanie w odpowiednim położeniu w murze. Miejsce osadzenia bramy zależy od rodzaju bramy oraz konstrukcji ściany. Bramy uchylne oraz dwuskrzydłowe należy montować w świetle otworu, dominujące na rynku bramy segmentowe oraz rolowane mocuje się we wnętrzu garażu, za otworem drzwiowym. W przypadku ścian jednowarstwowych ościeżnicę bramy należy zamontować w połowie grubości ściany, a gdy ściana garażu jest dwuwarstwowa, jak najbliżej warstwy ocieplenia. Ościeżnicę bramy w ścianie trójwarstwowej należy zamocować w płaszczyźnie ocieplenia ściany. Bardzo ważne jest zastosowanie odpowiednich elementów mocujących. Zastosowanie niewłaściwych może doprowadzić do złego działania bramy czy też nieszczelności. Najczęściej prowadnice przytwierdza się do muru kotwami. Muszą być one dopasowane do budulca, z którego wymurowano ściany garażu.

Najczęściej wybieramy bramy segmentowe. Jej montaż rozpoczynamy od zamontowania prowadnic. Prowadnice poziome i pionowe montujemy za pomocą kotew. Po skończeniu montażu konieczne jest sprawdzenie, czy skrzydło bramy otwiera się prawidłowo. Jeśli są jakieś kłopoty, należy sprawdzić, czy elementy ościeżnicy zostały dobrze zamocowane w pionie i poziomie i ewentualnie skorygować odstępstwa.

Coraz częściej Klienci decydują się na zamontowanie dodatkowych fotokomórek zabezpieczających, które można montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bramy garażowej ( można też zastosować dwie linie fotokomórek ), czasem montowane są systemy krawędziowej listwy bezpieczeństwa bramy oraz elektryczne rygle bramy. Montaż bramy garażowej jest niewątpliwie procesem pracochłonnym oraz dość skomplikowanym dla ludzi nie mających doświadczenia w tego typu pracach. Błędy popełnione na którymkolwiek etapie mogą zaowocować nie tylko problemami z późniejszą obsługą, ale również narażeniem na niebezpieczeństwo włamania. Dlatego warto zastanowić się nad zatrudnieniem wykwalifikowanej ekipy, która pomoże nam w całym przedsięwzięciu.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do