www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Podłogi drewniane / Podłogi bambusowe trwałość i nowoczesny design

Podłogi bambusowe trwałość i nowoczesny design

    Trwałość podłóg bambusowych jest często porównywana do twardości drzew egzotycznych. Bambus stał się ostatnio bardzo modnym elementem wyposażenia wnętrz. Trzeba wspomnieć, że sam bambus błędnie uznawany jest za drewno. Jest on rośliną o drewnianych łodygach, z których to wyrabia się podłogi. Bambus szybko się odnawia. W ciągu 4-6 lat potrafi osiągnąć pełną dojrzałość.

    Podłoga bambusowa w znacznym stopniu podnosi atrakcyjność wnętrza. Swoją obecnością doskonale współgra się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza takimi jak kolor ścian czy drzwi. Wypełniona nimi przestrzeń zyska na elegancji i klasie. Bambus pięknie zaprezentuje się zarówno w klasycznej, jak i w nowoczesnej aranżacji. Podłogi bambusowe posiadają wysoką klasę odporności na ścieranie i dlatego doskonale będą sprawdzały się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i użyteczności publicznej. Podłogi wykonane z bambusa są twardsze od drewna dębowego. Dla porównania, średnia twardość dębu wynosi 36 MPa. Tymczasem bambus sklejany wertykalnie ma twardość 38 MPa, a sklejany horyzontalnie – 49 MPa. Bambus skręcany wyróżnia się największą twardością na poziomie aż do 109 MPa.Panele podłogowe wykonane z bambusa będą pięknie prezentowały się zarówno w salonie, przedpokoju czy nawet kuchni. Dojrzały bambus jest bowiem odporny na działanie wody i wilgoci.

Aby stworzyć deskę bambusową, konieczne jest połączenie włókien roślinnych metodą sklejania (tzw. bambus BCL) bądź skręcania. Ta pierwsza polega na sklejaniu elementów powstałych w wyniku precyzyjnego łupania wzdłużnego łodyg rośliny. W zależności od ułożenia pionowego lub poziomego elementów na desce, wyróżnia się podłogi wertykalne oraz horyzontalne. Z kolei bambus skręcany, zwany też plecionym lub prasowanym, powstaje poprzez łączenie drobniejszych drzazg pochodzących z rozerwanych łodyg.

Drewno bambusowe w połączeniu z dekoracjami wykonanymi z kamienia nabiera modernistycznego, lekko industrialnego wyrazu, a w otoczeniu ciepłych barw, żółci czy beżu staje się ikoną klasycznych aranżacji.

Jasne, lekko złote odcienie doskonale pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, są też dobre jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni. I tu warto zwrócić uwagę na podłogi marki Wild Wood i dekory takie jak: Bambus Miodowy szczotkowany czy Bambus Naturalny. Ciepłe brązy sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Tutaj króluje Bambus Carmel Najciemniejsze odcienie np. czekoladowe idealnie łączą się z jasnymi ścianami. Niestandardowo wygląda bambusowa podłoga w jasnoszarym odcieniu, która bardzo dobrze się sprawdza w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Na uwagę zasługują również podłogi bambusowe produkowane przez firmę GlobalWood. Ich podłogi są pokryte dziesięcioma warstwami lakieru lub oleju UV.

Jak zatem zamontować podłogę wykonaną z bambusa?

Przygotowanie do montażu:

-należy najpierw obliczyć całkowitą powierzchnię pomieszczenia a następnie dodać 5-10% na ścinki

-w celu aklimatyzacji zakupione deski w zamkniętych opakowaniach przełożonych przekładkami umieścić w pomieszczeniu, w którym będą montowane na co najmniej 48 - 72 godziny przed montażem

-podczas montażu i w trakcie użytkowania podłogi względna

wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić 45-60%, a temperatura 18-22°C.

-trzeba sprawdzić stan podłoża (równość, wilgotność, czystość, spękania), na którym będą montowane deski

-nierówności nie mogą być większe, niż 3 mm przy pomiarze łatą 2 m

-konieczne jest stosowanie bariery paroizolacyjnej w postaci: folii o odpowiednich parametrach w przypadku podłogi pływającej

-Deski łączone są ze sobą systemem zamków

Struktura jaką dają nam podłogi bambusowe sprawi, że nasze mieszkania czy domy będą wyglądały niepowtarzalnie i cieszyć się nimi będziemy przez długie lata.

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do