www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Rolety okienne / Rolety okienne ich wszechstronność i funkcjonowanie

Rolety okienne ich wszechstronność i funkcjonowanie

 

       Każdy z nas ma inny gust. Jedni wolą tradycyjne ozdabianie okien stosując firany i zasłony inni wolą rolety. Występują one w wielu rodzajach, dzięki czemu z łatwością można dobrać rodzaj rolet najbardziej odpowiadający aranżacji wnętrza i naszym potrzebom funkcjonalnym. Najczęściej możesz spotkać rolety: zwijane (ekranowe) , rzymskie , austriackie, plisowane (plisy), dzień-noc.

      Dzięki bogactwu rodzajów oraz materiałów z jakich są produkowane mogą pomóc stworzyć aranżację w każdym stylu: nowoczesną, minimalistyczną, industrialną, romantyczną czy w stylu kolonialnym. Poza funkcją dekoracyjną ich zaletą jest wygoda użytkowania oraz łatwość manewrowania nimi – ustawia się je najczęściej manualnie w najbardziej korzystnej dla użytkownika pozycji. W przeciwieństwie do zasłon i firan zsuwanych do boków okna, nie zabierają tak wiele jak one przestrzeni wokół okna.

     Zwijane nakręca się na specjalną rolkę za pośrednictwem silnika elektrycznego lub ręcznie (za pośrednictwem łańcuszka, paska, sznurka). Mogą być niezabudowane, wolnowiszące lub zabudowane, kasetowe. Rolety ekranowe nie wymagają montowania prowadnic w ramach okiennych. Kasetowe zawsze będą w takiej samej odległości od szyby, nawet jeśli okno zostanie uchylone. Rolety takie często są używane w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

       Wolnowiszące utrzymują się jedynie na rolce zamontowanej w górnej części futryny lub na ścianie nad oknem. Kasetowe są osadzone w prowadnicach. Dzięki temu opuszczają się idealnie pionowo i nie poruszają się np. pod wpływem podmuchów wiatru. Przylegają do ramy okiennej.

       Do pomieszczeń mieszkalnych klienci bardzo często wybierają rolety rzymskie, które nie nawijają się na rolkę lecz za pomocą prostego mechanizmu składają się falami po pociągnięciu za sznurek. Są wzmacniane poprzecznymi fiszbinami, dzięki którym mogą równomiernie się składać. Jest to rozwiązanie nieskomplikowane i bardzo estetyczne.

Równie popularne są także rolety austriackie przypominające zasłony i mające podobne działanie jak kurtyna w teatrze.

         Zdecydowanym hitem na rynku okazały się rolety plisowane tzw. plisy. Mają formę harmonijki rozciąganej i ściąganej na całej długości okna, wolnowiszące lub ulokowane w prowadnicach (rolety do okien dachowych). Mogą być obsługiwane uchwytem lub sznurkiem, jedno, lub dwufunkcyjne. Jednofunkcyjne zwijają się od dołu ku górze, zaś dwufunkcyjnezwijają się w obu kierunkach. Dzięki temu możemy okno odsłonić częściowo, od góry i od dołu równocześnie. Mogą być dopasowane do okien o nietypowych kształtach: okrągłych, trójkątnych, trapezowych.

 

         Rekordy popularności biją rolety dzień-noc. Bogactwo kolorów sprawia, że łatwo dopasujemy je do drzwi, koloru ścian czy paneli podłogowych w naszych domach. Ren rodzaj rolet jest też zwany zebrą lub duo.

Są podwójne, składają się z pasów tkanin przezroczystej i zaciemniającej. Dobrym materiałem na rolety duo jest np. cienki poliester. Budowa z tkaniny o zróżnicowanej pasmowo przepuszczalności światła stwarza ogromne możliwości manewrowania stopniem zaciemnienia wnętrz. Przesuwanie warstw transparentnej i nieprzezroczystej umożliwia optymalny dopływ światła dla osób przebywających w pomieszczeniu. Możliwe jest więc zapewnienie we wnętrzu zarówno delikatnego mroku jak i pełne zaciemnienie. Kolejną zaletą rolet dzień – noc są ich walory dekoracyjne. Roleta duo daje także komfort osobom obserwującym otoczenie – można tak nią manewrować, by przebywając w pomieszczeniu obserwować otoczenie nie będąc w nim widocznym. Rolety duo mogą mieć długość od 140 do 215 cm, a szerokość od 35 do 105 cm.

Niezależnie jaki typ rolet wybierzemy będą one niewątpliwie wielką ozdobą naszych okien.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do