www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Akcesoria podłogowe / Sposoby montowania listew przypodłogowych z MDF

Sposoby montowania listew przypodłogowych z MDF

 

Listwy przypodłogowe wykonane z MDF czyli płyty pilśniowej średniej gęstości z włókien drzewnych są obecnie bardzo często wybierane przez klientów do wykończenia paneli podłogowych.

Występują w różnych wzorach i różnych wysokościach. Aby prezentowały się estetycznie należy podczas montażu przestrzegać ustalonych zasad. Montaż listew nie jest rzeczą prostą, ale dla dobrego fachowca to nie problem.

Montaż listew przypodłogowych MDF można wykonać własnoręcznie z użyciem następujących narzędzi i akcesoriów:

-ostra piła automatyczna

-pistolet na klej termotopliwy

-Klej montażowy

-Biały akryl

-Korektor do łączeń

Listwy powinny być klejone do ściany dobrym klejem, którym zdecydowanie jest produkt firmy Den Braven – Mamut. Używamy również kleju termotopliwego.

Przedstawiamy sposób montowania listew na klej:

Poniżej przedstawiamy kilka rad dotyczących montażu listew z MDF.

Listwy kleimy do ściany za pomocą ogólnie dostępnych klejów montażowych oraz klejów termo-topliwych. Aby efekt końcowy był jak najlepszy docinanie listew powinno być bardzo precyzyjne wykonywane ostrą piłą z dużą ilością zębów. Gwarantuje to, że miejsca cięcia będą równe i nie poszarpane.

1. Na specjalnie wyprofilowany tył listwy nakładamy klej montażowy najlepiej Mamut  w odstępach co 50 cm. Kształt tyłu listwy jest tak wykonany aby przy dociśnięciu do ściany klej nie został wyciśnięty ponad listwę. Przestrzeń między ścianą a listwą mieści odpowiednią ilość kleju do jak najmocniejszego połączenia

2. Dociskamy do ściany.

3. Po chwili odciągamy listwę od ściany, aby sprawdzić, czy w każdym miejscu klej przykleił się do ściany. W tej pozycji pozostawiamy ją na 1 -2 minuty, aby rozpuszczalniki zawarte w kleju wyparowały. Przez to klej szybciej związał

4. W kilku punktach listwy nakładamy klej termo-topliwy (pistolet + przezroczyste laski   kleju) i dociskamy listwę z powrotem do ściany. Operację te musimy wykonać bardzo szybko, gdyż klej ten bardzo szybko stygnie, a klei tylko na gorąco

5. Klej termo-topliwy jest tu używany tylko ze względu na jego bardzo krótki czas wiązania. Ponieważ klej montażowy wiąże dość długo listwy, mogłyby przed jego związaniem odkleić się od ściany. Klej termo-topliwy pełni tu rolę gwoździa.

6. Wszystkie miejsca łączeń wypełniamy szpachlą akrylową.

7. Po usunięciu nadmiaru szpachli, wygładzeniu i wyschnięciu zamalowujemy łączenie farbą.

8. Wykończony narożnik.

9. Przy nierównych ścianach i podłodze można również szpary wypełnić odpowiednią szpachlą.

10.Aby uniknąć kłopotliwego docinania listew po skosie i retuszowania narożników można skorzystać z gotowych narożników. Wówczas wszystkie listwy tniemy na prosto i dokładamy.

Istnieje jeszcze drugi sposób montażu: na klipsy montażowe. Decydując się na system montażu, prace zaczynamy, podobnie jak w przypadku klejenia listew, od dopasowania ich do ścian i równego przycięcia. Na końcach musimy pozostawić kilka wolnych milimetrów na narożniki. Następnie klamry trzeba przymocować do ściany co 40–50 cm. Jeżeli ściany są krzywe, trzeba rozmieścić w mniejszych odstępach. Do montażu używamy wkrętów i kołków rozporowych. Robimy tak bez względu na rodzaj systemu montażu. Po wykonaniu tej części prac możemy rozprowadzić przewody wzdłuż ścian, które chcemy ukryć za listwami.

 

Stosując się do powyższych instrukcji osiągniemy z pewnością niepowtarzalny efekt, a nasze listwy z MDF będą ozdoba mieszkania przez długie lata.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do