www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Akcesoria podłogowe / Najlepszy podkład pod panele laminowane

Najlepszy podkład pod panele laminowane

        Wybór odpowiedniego podkładu pod podłogi laminowane to bardzo ważna kwestia. Wszyscy oczekujemy bowiem, aby nowo kładzione panele służyły nam przez długie lata. Nie zawsze sami dobrze jesteśmy rozeznani w temacie, więc najlepiej zwrócić się o pomoc i doradztwo do fachowca.

        Wybierając panele podłogowe najpierw zwracamy uwagę na ich wygląd, na dalszy plan schodzą inne rzeczy. Powinniśmy także przeanalizować szczegóły techniczne, takie jak grubość czy klasa ścieralności. Tak jak te parametry równie ważne jest to co pod nimi umieścimy. Pierwszą warstwą naszej podłogi – układanej na betonowej wylewce – musi być folia paroizolacyjna. Jej zadaniem jest ochrona paneli przed wilgocią, która może wnikać w panele od spodu, przez strop. Trzeba wiedzieć, że panele nie są odporne na wilgoć i kontakt z nią może im poważnie zaszkodzić. Jest to szczególnie ważne, jeśli budynek jest nowy – betonowe elementy (takie jak stropy) potrzebują nawet kilku lat, żeby w pełni wyschnąć. Na folii trzeba położyć podkład. Do wyboru mamy kilka materiałów, różniących się właściwościami oraz ceną. Może to być podkład korkowy, podkład z pianki, podkład Ekopor czy pianomat.

Pianomat 3 mm stosuje się zarówno pod panele podłogowe jak i pod podłogi drewniane. Łatwy jest jego montaż, gdyż odwijamy go z rolki można go formować na różne kształty. Dzięki swojej elastyczności niweluje punktowe nierówności podłoża, zapobiegając tworzeniu się mostków akustycznych. Podkład PIANOMAT ma też bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej. Zastosowany pod panele podłogowe dodatkowo ociepla podłogę. Jest materiałem oszczędnym oraz ekologicznym, dzięki wykonaniu z pianki wtórnie spienionej. Dzięki swoim właściwościom można go zastosować nad ogrzewanie podłogowe. Zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Nie istnieje jeden uniwersalny podkład, który będzie najlepszy dla każdego pomieszczenia. Wybór powinien być podyktowany rodzajem i stanem podłoża, specyfiką paneli podłogowych oraz naszymi indywidualnymi preferencjami. Należy jedynie pamiętać, iż podkłady sztuczne źle sprawdzają się na podłożach naturalnych. Unikajmy też podkładów korkowych, które nie są zbyt trwałe ani żywotne. Ich stosowanie jest dedykowane wyłącznie osobom, którym zależy na zmniejszeniu kosztów ułożenia podłogi.

Wybierając podkład pod panele zwróćmy szczególną uwagę na jakość podłoża. Jeśli jest ono bardzo równe, wówczas możemy wykorzystać podkłady o grubości 2-3 mm. W przypadku podłoży gorzej wyrównanych konieczne będzie zastosowanie grubszych i lepszych jakościowo podkładów naturalnych bądź sztucznych. Ich grubość powinna być także podyktowana poziomem podłóg w sąsiednich pomieszczeniach. Gruby podkład może lekko podwyższyć podłogi i wyrównać je z nawierzchniami obecnymi w innych częściach mieszkania.

Jakąkolwiek podejmiemy decyzję należy liczyć się ze stwierdzeniem, że nie warto oszczędzać przy wyborze podkładu. Wybierając ten polecany przez fachowca unikniemy rozczarowania i będziemy cieszyć się podłogą przez długi czas.

 

 

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do