www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Kolor ścian w pokoju dziecka

Kolor ścian w pokoju dziecka

       Przystępując do remontu pomieszczenia, które ma zajmować nasze dziecko trzeba dokładnie przeanalizować za i przeciw. Nie należy w tej kwestii kierować się wyłącznie naszym gustem. Należy zgłębić tajniki funkcjonowania kolorów, aby nasze dziecko w swoim pomieszczeniu czuło się dobrze i swobodnie.

        Na zachowanie dziecka może wpłynąć nie tylko dieta, sposób wychowania ale także otoczenie w którym malec dorasta. Niewątpliwą rolę odgrywają w tym wszystkim barwy, które go otaczają.

Przeanalizujmy więc działanie kolorów:

Kolor zielony - działa podobnie jak niebieski – uspokaja, odpręża, ułatwia głębokie oddychanie, ale też dodaje pewności siebie. Mimo że jest kolorem podstawowym natury, w nadmiarze też nie jest dobry, zwłaszcza zieleń w chłodnym odcieniu może sprawić, że dziecko stanie się bardziej przewrażliwione, bierne, powolne i znudzone. Lepiej więc stosować jedynie zielone akcenty kolorystyczne, duże zielone powierzchnie przyciemniają pokój i ochładzają. Zielony i niebieski należą do ulubionych barw chłopców.

Kolor biały jest neutralny, sprawdza się jako tło dla intensywnych kolorystycznie dodatków, których trudno uniknąć w pokoju dziecięcym – dla zabawek, obrazków na ścianach, pościeli, lampek itp. Ładnie eksponuje inne kolory, ale też łagodzi ich siłę. Niestety szybko się brudzi, widać na nim ślady dziecięcych rączek. Nadmiar bieli może rodzić uczucie pustki, osamotnienia, smutku.

Różowy kolor to barwa którą lubią dziewczynki. Pozytywnie reagują na niego niemowlęta, które wprawia w dobry nastrój przez skojarzenie ze skórą mamy (podobnie działa beż). Róż pomaga się wyciszyć, uspokaja.

Kolor czarny budzi zainteresowanie noworodków i młodszych niemowląt. Maluszki w tym wieku preferują zestawienia czarnego i białego oraz czerwonego i niebieskiego, bo nie są w stanie zobaczyć jeszcze innych barw. Nie znaczy to jednak, że należy malować noworodkowi ścianę na czarno. Warto w zasięgu wzroku umieścić czarno-białe przedmioty, czarne naklejki na białej ścianie albo pluszową zebrę. Maluszek na pewno chętnie będzie się im przyglądał.

Malując pokój dziecka powinniśmy przestrzegać następujących rad:
- Ściany i meble powinny być raczej stonowane, żeby były tłem dla kolorowych zabawek dziecka.
- Mocny kolor należy stosować tylko na jednej ze ścian, nadmiar jednej barwy może spotęgować jej działanie.
- Należy zwrócić uwagę na jakość farby, szukając produktów o niskiej lub zerowej zawartości lotnych związków chemicznych.

Ostatnim elementem na które należy zwrócić uwagę przy malowaniu ścian jest kolor podłóg. Powinniśmy zgrać zestawienie barw ścian z odcieniem paneli podłogowych i drzwi w pokoju naszego maluszka.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do