www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Rośliny w mieszkaniu odstraszające muchy i komary

Rośliny w mieszkaniu odstraszające muchy i komary

      

Kiedy przychodzi sezon letni komary i muchy to największa zmora w naszych mieszkaniach. Kupujemy wtedy niezliczone ilości środków odstraszających owady, olejki zapachowe, które nie zawsze się sprawdzają. A przecież są inne metody, znane już wcześniej i stosowane z powodzeniem przez nasze babcie czy prababcie.

Wystarczy zgłębić lekturę dotycząca roślin i zaopatrzyć się w takie, które odstraszą wszelkie fruwające intruzy. Na szczęście na towarzystwo much i komarów nie jesteśmy skazani. Intensywnie pachnące rośliny to skuteczny (i bardzo przyjemny) sposób, by insekty trzymały się z daleka od naszych domów i mieszkań. Wśród roślin, których nie znoszą owady, są popularne bazylia i mięta.

 

Sekret tkwi w olejkach eterycznych - ich zapachu insekty unikają jak ognia. Na mięcie i bazylii lista roślin odstraszających insekty się nie kończy - poznajcie kolejne. Dużą rolę w zwalczaniu wszech będących owadów odgrywa lawenda. Lawenda lubi przepuszczalną, lekko zasadową glebę i nasłonecznione stanowiska. Nie toleruje nadmiaru wody i zraszania. Podobnie działa tymianek. Przechowywany na balkonie jest wykorzystywany przez nas jako przyprawa do wszelkiego rodzaju mięs czy innych potraw, ale działa także na natrętne owady. Tymianek potrzebuje jasnego, słonecznego stanowiska, osłoniętego od wiatru oraz żyznej przepuszczalnej gleby. Jeśli hodujemy go w ogrodzie, podlewamy, gdy podłoże jest suche, jeśli rośnie w doniczce - zasilamy w wodę dwa razy w tygodniu (latem częściej). Tymianek jest bardzo popularną przyprawą i rośliną leczniczą – stosuje się ją m.in. w problemach z trawieniem, biegunce i przeziębieniach.

Niewiele osób wie, że pelargonia, kwiat bardzo popularny zarówno na naszych balkonach jak i tarasach działa odstraszająco na insekty. Lubi jasne miejsca i miejsca przewiewne.

Komarzyca, która pięknie komponuje się z pelargoniami z powodzeniem hoduje się w mieszkaniach, na balkonach i tarasach. Pięknie prezentuje się w wiszących doniczkach, przy ścianach i murach. Komarzyca toleruje zarówno stanowiska słoneczne, jak i pół cieniste. Komarzyca wymaga bogatej w składniki odżywcze gleby i regularnego podlewania.

 

Duże znaczenie odstraszające ma także mięta, szczególnie pieprzowa.

Mięta lubi słoneczne stanowiska i próchniczą, przepuszczalną, bogatą w wapń glebę. Mięta bujnie się rozrasta, dlatego warto sadzić ją w większych donicach i regularnie przycinać (dzięki temu ładnie się rozkrzewi). Lecznicze właściwości mięty znano już w starożytności do dziś stosuje się ją m. in. w dolegliwościach żołądkowych i problemach z apetytem.

Pomijając działanie roślin warto tez zainwestować w dodatkowa ochronę, czyli np. moskitiery.

Wiadomo, że bzykający za uchem komar nie jest oznaką komfortu, ale są to uroki lata, które tak przecież kochamy.

 

 

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych, pianomatu, folii z atestem, listew podłogowych z mdf lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży
w Sosnowcu  i Busku Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do