www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Jakie schody wybrać na strych

Jakie schody wybrać na strych

       Strych to zazwyczaj miejsce, które kojarzy się z przechowywalnią starych, niepotrzebnych rzeczy. Nie zawsze jednak tak jest. Często urządzamy tam sypialnie czy pokoje dziecinne. Należy zatem pamiętać, aby przy wyborze schodów prowadzących na strych wybrać takie, które przede wszystkim będą bezpieczne. Bardzo często skojarzenia z konstrukcją schodów strychowych sprowadzają się do konstrukcji typowych schodów wewnętrznych, czyli stałych i masywnych. Jednak obecnie rezygnujemy z takich rozwiązań ze względu na koszty i chęć zaoszczędzenia miejsca. I dlatego bardzo popularne stały się schody chowane.

Głównym ich elementem jest drabinka. Jest to alternatywa dla pomieszczeń, których wysokość nie przekracza 3,5 m, a równocześnie nie jest mniejsza od 2,3 m.; Maksymalny udźwig tego typu schodów strychowych wynosi około 160 kg. Do wyboru mamy więc: schody wysuwne, schody łamane czy harmonijkowe. Zaletami schodów strychowych wysuwanych są:

- Złożone są najczęściej z segmentów, z których przesuwnym jest segment dolny.

- Drabinka wykonana jest najczęściej z drewna sosnowego.

- Nie wymagają tak dużej odległości do rozłożenia jak schody łamane

- Mogą być osadzone w głębi sufitu.

Schody łamane najczęściej są produkowane jako trzyczęściowe. Drabinka może być wykonana jako drewniana lub stalowa. Wymagają odpowiedniej odległości zamachowej, muszą być wykonane dokładnie na miarę.

       Jeśli chodzi o schody harmonijkowe to ich otwieranie polega na bezpośrednim rozciąganiu, dopasowanym do wysokości danego pomieszczenia. Drabinka wykonana jest ze stali. Mają znacznie mniejszy zasięg przy składaniu drabinki niż schody łamane.

 

       W skład każdego wyposażenia schodów strychowych wchodzą: drabinka, która zazwyczaj składa się z dwóch lub trzech części, wykonana jest ze stali lub drewna, wyposażona w metalowe okucia. Jej szerokość uzależniona jest od wymiarów otworu w stropie i wymiarów pozostałych elementów składowych, zazwyczaj wynosi ona  34-38 cm. Kolejnym elementem jest skrzynia. W skrzyni montowana jest uszczelka, która zapewnia odpowiednią szczelność pomiędzy klapą a ościeżnicą. Ostatnim elementem jest klapa. Jako dodatkowe wyposażenie możemy jeszcze dodać jest balustrada lub barierka ochronna.

Schody strychowe montuje się przed pracami związanymi z wykańczaniem sufitu. Montaż jest stosunkowo prosty ze względu na gotową do wbudowania postać schodów. Kiedy strych jest zagospodarowany jako miejsce, gdzie przebywają dzieci montaż balustrady czy barierki ochronnej jest konieczna. Dobrze wiemy jak łatwo jest o przykry wypadek. Producenci ze swojej strony polecają tak ogromny wybór tych produktów, że zapewne każdy z nas dopasuje balustrade do wystroju mieszkania. Możemy dopasować je zarówno do koloru paneli podłogowych, ścian a także drzwi.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do