www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Szklane schody wady i zalety

Szklane schody wady i zalety

       Schody wykonane ze szkła są bardzo modne w ostatnim czasie. Szczególnego charakteru nabierają w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Potrafią pełnić swoją funkcję lecz także są niewątpliwą ozdobą mieszkania. Mają w sobie niezwykły urok i jeśli są odpowiednio wkomponowane we wnętrze, w jakim się znajdują, efekt jest naprawdę niezwykły. Nowoczesne technologie używane przy produkcji takich schodów sprawiają, że są to produkty praktyczne i bezpieczne w użytkowaniu.   

       Stopnie szklanych schodów wykonuje się z trzech warstw klejonego szkła hartowanego, a kiedy już uda się je zniszczyć, rozpada się ono na kryształki, które nie kaleczą, a folia znajdująca się wewnątrz szkła nie pozwala na rozsypanie się odłamków. Stopnie z niego wykonane gwarantują bezpieczeństwo z trzech powodów. Pierwszym jest technologia jego produkcji, drugim fakt, iż montowane są na specjalnej, metalowej konstrukcji i po trzecie nie ma żadnego zagrożenia, w przypadku ukruszenia się, skaleczenia się. W porównaniu ze schodami z innych materiałów, szklane wypadają bardzo korzystnie pod wieloma względami.

 

         Jeśli chodzi o metalową konstrukcję podtrzymującą schody to jest ona wykonywana ze stali nierdzewnej. Niektórzy klienci są zwolennikami uzyskania efektu matowego, więc jest ona szczotkowana. Z uwagi na to, że gusta są różne znajda się także tacy, którzy wolą połysk metalu. Kiedy konstrukcja powstaje ze stali szlachetnej, trzeba ją pomalować proszkowo. Kolor lakieru zależy od projektu lub upodobań osób, które zamawiają takie schody. Szkło od zawsze cieszyło się popularnością przede wszystkim na swoje walory dekoracyjne. Tkwi w nim mnóstwo możliwości kreowania przeróżnych kształtów, kolorów, faktur. Także w połączeniu z innymi materiałami okazuje się niezwykle efektowne. Teraz, kiedy technologia jego produkcji pozwala dodatkowo na wytwarzanie szkła na tyle mocnego i bezpiecznego, że nadaje się jako materiał budowlany, zyskało jeszcze więcej na swojej pierwotnej atrakcyjności. Dzięki szklanym schodom można doświetlić wnętrze lub je wyciemnić, wyeksponować pewne kolory lub je stonować i tym samym dopasować ich wygląd do koloru paneli podłogowych, drzwi czy listew przypodłogowych w naszych mieszkaniach.

Niespotykany efekt uzyskamy stosując podświetlenie drzwi szklanych. Schody wykonane ze szkła mają swoich przeciwników jak i zwolenników. Zanim więc zdecydujemy się na wybór schodów ze szkła, rozważmy, czy właśnie tego typu schody będą pasować do wybranego wnętrza, czy naprawdę nam się podobają i czy odpowiadają innym domownikom. Należy zdawać sobie sprawę, że szklane schody nie pasują do każdego domu i do każdego wnętrza. Nie można ich lokować na siłę. Szklane elementy w naszych wnętrzach mogą wnosić do nich piękno, światło i magiczny nastrój, ale dajmy im na to szansę. Przygotujmy pod ich kątem aranżacje, dbajmy o nie i cieszmy się ich urokiem.
 Decydując się na szklane drzwi często wybieramy do nich także szklane balustrady. Sprawiają one wrażenie, że cała konstrukcja wydaje się niezwykle lekka.

Tu także mamy do wyboru różne rodzaje i odcienie szkła. Tego typu balustrady nie pasują jednak do każdego wnętrza, ani do każdego budynku. Ściśle wiążą się ze stylem nowoczesnym, jego prostotą i funkcjonalnością. Także pod względem komfortu i estetyki, doskonale wpisują się w nowoczesną, minimalistyczną w swoim wyrazie architekturę. Najwięcej ich znajdziemy w obiektach publicznych typu biurowce, instytucje, muzea, galerie handlowe.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do