www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drewno / Farby akrylowe- jakie najlepsze do drewna?

Farby akrylowe- jakie najlepsze do drewna?

        Drewno to materiał bardzo często używany w aranżacjach wnętrz w naszych domach. Wykorzystujemy go zarówno do budowy mebli, czy blatów. Nie każdemu jednak odpowiada naturalny kolor drewna. Można zatem zastosować farby akrylowe. Przed rozpoczęciem prac warto wybrać odpowiednią emulsję, która zabezpieczy drewno na kilka kolejnych lat. Ważne też będą kolory, które zdecydują o wartościach dekoracyjnych drewna. Drewno znajdujące się w pomieszczeniach mieszkalnych nie powinno być malowane ścian preparatami olejnymi i ftalowymi. Co prawda są to bardzo trwałe preparaty, jednak ich zapach może utrzymywać się w pomieszczeniu przez wiele tygodni. Tymczasem farba akrylowa do drewna oraz metalu jest wodorozcieńczalna. Nie posiada przykrego zapachu i może być bezpiecznie stosowana na meblach, ramach, boazerii, lamperii, a nawet na zagruntowanych powierzchniach metalowych. Możemy ją bezpiecznie stosować w pokojach dziecięcych oraz na różnego typu powierzchniach narażonych na powierzchniowe zadrapania.

 

Dużą zaletą farb akrylowych oprócz tego, że nie posiadają zapachu jest ich szybkie schnięcie. Po upływie godziny od malowania nasza nawierzchnia jest już całkowicie sucha. Kolejną warstwę farby możemy nakładać już po 6 godzinach. Dla porównania, średni czas schnięcia farb ftalowych wynosi ok. 12 godzin. Na naszym rynku znajdziemy przynajmniej 10 firm zajmujących się produkcją farb akrylowych do drewna i metalu. Poszczególne emalie akrylowe do drewna różnią się od siebie wydajnością, jakością oraz zakresem cenowym. Mocno zróżnicowane są również ich kolory. Udając się zatem do profesjonalnego sklepu trudno od razu podjąć decyzję, jaką farbę wybrać. Kierujemy się zazwyczaj ceną, ale w obecnych czasach nawet te tańsze doskonale się sprawdzają. Emalie akrylowe do drewna wyprodukowane przez firmy Flugger, Tikkurilla oraz Liberon cieszą się najlepszą opinią. Posiadają neutralny zapach i nie ulegają odbarwieniom. Ich dużym atutem są też silne właściwości kryjące, które ułatwiają proces malowania. Możemy wybrać dowolny kolor, taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Jeśli nie znajdziemy go w podstawowym wzorniku, zawsze możemy skorzystać z mieszalnika barw.

Alternatywą dla farb akrylowych są farby alkidowe. Dają one wytrzymałe powłoki na powierzchniach drewnianych cz metalu. Farby alkidowe wykorzystują jako spoiwo żywicy alkidowej.

Bardzo efektownie w naszym domu będą wyglądały listwy przypodłogowe, wykonane z mdf, które pomalujemy farbami akrylowymi na taki kolor, który doskonale będzie się prezentował z kolorem ścian czy paneli podłogowych.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do